Binance CEO’sundan Önemli Tweet: BUIDL!

Binance’in CEO’su, bugün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile kripto para piyasasındaki yükseliş görünümü hakkında yorumlarda bulundu.
13:20
23 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından şu anda dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bugün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile kripto para piyasasındaki yükseliş görünümü hakkında yorumlarda bulundu.

HODL Yerine BUIDL

Zhao konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, “Temeller değişmedi. Fayda büyüyor. Bağış toplama, yatırım, transfer, mikro ödeme, havale, DeFi, NFT, metaverse… Birkaç yanlış yönetilen/başarısız proje, birkaç satıcı var. Hala net daha fazla kullanıcı/kurum geliyor. BUIDL” sözlerini kullandı.

HODL, kripto pare ekosisteminde kullanılan ve yatırımları satmadan elde tutmak anlamına gelen “hold” kelimesinin harflerinin yerinin değişmesinden gelirken; BUIDL de inşa etmek anlamında kullanılan “build” kelimesinin harflerinin değişmesinden geliyor.

CZ, 2000 dot com balonunun patlamasından sonra internette yaşanan gelişmelere de değiniyor ve krizden kurtulan şirketlerin daha büyük ve daha güçlü organizasyonlara dönüştüğünü ifade ediyor.

Kripto Analistlerinin Yorumları

Kripto analistleri Michaël van de Poppe, Rekt Capital, PlanB ve diğerleri, Bitcoin (BTC) ay kapanana kadar 200 haftalık kilit hareketli ortalama (WMA) 22.800 doların üzerinde kalırsa yükseliş eğiliminin devam edebileceğini daha önce dile getirmişlerdi. Ayrıca yapılan açıklamalara göre 23.800 dolar seviyesinin üzerine yükselen Bitcoin fiyatının 28 bin doların üzerine çıkmasının da muhtemel olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak hafta sonunda yaşanan geri çekilmeye rağmen Bitcoin son 1 haftada yüzde 12’lik ve Ethereum da yüzde 32’lik artış yakalamış durumda. ETH’nin BTC’den bu süreçte daha iyi performans göstermiş olamsının ise Merge tarihinin açıklanmış olmasına bağlı olduğu düşünülüyor.

Ayrıca Vitalik Buterin, Paris’teki Ethereum Topluluk Konferansı’nda Ethereum Yol Haritasını açıklarken, Ethereum’un Birleşmeden sonra deflasyonist olacağını doğruladı. Dolaşım arzındaki azalma, doğru koşullarda fiyatları artırma potansiyeline sahip gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar