Binance CEO’sundan Önemli Stablecoin Yorumu!

Binance CEO'su,
18:00
31 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri bir zamanlar sadece yasa dışı işlemler için kullanılan varlıklar olarak bilinirlerken, artık yavaş yavaş hayatımızın her alanında kullanılan bir hal aldılar.

Özellikle itibari para birimlerine veya çeşitli sabit varlıklara endeksli stablecoin‘ler, insanların kripto para birimlerine yönelik en büyük endişelerinden birisini, volatiliteyi ortadan kaldırmayı başardı. Stablecoin’lerin böylesine büyük bir avantaj sunması bunların kısa sürede çok hızlı büyümelerine yol açtı.

Stablecoin’ler Ethereum’u Geçti!

Ethereum ağı da geçtiğimiz günlerde stablecoin’lerle ilgili oldukça ilginç bir seviyeye ilerledi. Ethereum ağı tabanlı ERC-20 türü stablecoin’ler, ticari hacim konusunda ağın kendi kripto para birimi ETH’yi geride bırakmış ve adeta Ethereum’u kendi ağında yenmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu ve durumun aslında bir yönden iyi olabileceğini ifade etti. Zhao, alttaki tweet içerisinden de okunabileceği üzere stablecoin’lerin ana akım kitleleri sektöre çekmek için ideal varlıklar olduklarını ima etti.

Birçok kripto para yatırımcısının stablecoin’leri sevmediğini de belirten ünlü CEO, buna rağmen bu varlıkların büyük bir öneme sahip olduğunu da ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar