Binance Borsasındaki Altcoinin CEO’su Kayıp! Fiyat Düşüşe Geçti!

Özet

  • MULTI Coin ekibi projenin CEO'suna ulaşamıyor.

  • CEO'nun nerde olduğu bilinemiyor ve sunucu bilgileri onda olduğu için teknik sorunlar çözülemiyor.

  • MULTI fiyatı daha fazla düşüş yaşayabilir.
20:06
31 Mayıs 2023

Son zamanlarda siber saldırılar, tutuklama haberleri gibi sebeplerden altcoinlerin ciddi kayıplar yaşadığını gördük. MULTI Coin de bunlardan biriydi ve değerini önemli ölçüde kaybettikten sonra birkaç gündür toparlanıyordu. Ancak biraz önce gelen haber düşüşün devam edebileceğini gösteriyor. Altcoin şimdilik 0,1 dolar değer kaybetti.

MULTI Coin Neden Düşüyor?

Altcoin yönetiminin Çin hükümeti tarafından tutuklandığına dair iddialar fiyatta %50’yi aşan kayıpları tetiklemişti. Şimdiyse projenin CEO’suna ulaşılamadığı Multichain ekibi tarafından ilan edildi. Şaşırtıcı olansa fiyatın bu açıklamanın ardından beklendiği ölçüde düşmemiş olmasıdır. Peki dakikalar önce gelen duyurunun detayları neler?

“Geçtiğimiz iki gün içinde, Multichain protokolü öngörülemeyen koşullar nedeniyle birden fazla sorunla karşılaştı. Ekip, protokolü çalışır durumda tutmak için mümkün olan her şeyi yaptı, ancak şu anda CEO Zhaojun ile iletişime geçemiyor ve bakım için gerekli sunucu erişimini elde edemiyoruz.

Bu öğleden sonra, Router5’in tarama düğümü ağında bir sorun yaşandı ve bu da bazı zincirlerin normal çapraz zincir hizmetini etkiledi. Dahası, bu sorun ekibin mevcut izin ve kabiliyetlerinin ötesindedir. Kullanıcılarımızın çıkarlarını korumak amacıyla, etkilenen zincir için ilgili çapraz zincir hizmetini kullanıcı arayüzünde askıya almaya karar verdik. Geçen hafta aynı sorun Router2’de de yaşanmıştı.

Kullanıcıların anlayışını takdir ediyor ve ortaklarımızdan zincirler arası işlemler için Multichain protokolü akıllı sözleşmelerini etkilenen zincir üzerinde/zincire doğrudan çağırmayı durdurmalarını rica ediyoruz.

Etkilenen tüm zincirler şunlardır:

Kekchain, PublicMint, Dyno Chain, Red Light Chain, Dexit, Ekta, HPB, ONUS, Omax, Findora, Planq.”

MULTI Coin Fiyat Tahmini

CEO’ya ulaşılamıyor oluşu projenin geleceği açısından ciddi bir risk. Gözaltında veya tutuklanmış olabilir. Ya da en kötü ihtimalle ölmüştür. Sunucu erişimi noktasında sorun yaşayan ekip eğer uzun süre CEO’ya ulaşamazsa protokolü yeniden yapılandırmak zorunda kalabilir. Bu da MULTI Coin için daha güçlü bir satış dalgası getirir.

Kısa vadede 4,17 dolar altı kapanışlar fiyatın 3,93 dolara kadar düşmesine neden olabilir. Bununla birlikte 3,9 dolar tavanının kaybedilmesi önceki dip seviyesi olan 3,3 bölgesinin yeniden test edilmesini sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar