f Beyaz Saray'ın Eski Siber Güvenlik Direktöründen Kripto Regülasyonlarına İlişkin Açıklamalar › COINTURK

Beyaz Saray’ın Eski Siber Güvenlik Direktöründen Kripto Regülasyonlarına İlişkin Açıklamalar

Özet

  • Beyaz Saray'ın eski eski siber güvenlik direktörü Carole House, Salı günü katıldığı bir panelde Blockchain teknolojisi ve kripto regülasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • House, kimlik doğrulama ve tedarik zinciri şeffaflığı gibi alanlarda blockchain teknolojisinde büyük bir potansiyel gördüğünü ifade etti.

  • Ancak Carole House'a göre kripto düzenlemelerinde sert bir anlayışın benimsenmesi durumunda bunun Blockchain teknolojisinin gelişimi üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

  • Piyasa etkisi: Nötr
18:00
5 Eylül 2023

Beyaz Saray’ın eski siber güvenlik direktörü Carole House, Salı günü katıldığı bir panelde Blockchain teknolojisine ve kripto para birimlerine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. House, ABD’de kripto düzenlemelerinde sert bir anlayışın benimsenmesi durumunda Blockchain inovasyonunun bu durumdan zarar görebileceğini dile getirdi.

Eski Beyaz Saray Yetkilisinden Açıklamalar

Salı günü katıldığı bir panelde Blockchain teknolojisinde ve kripto para düzenlemelerine ilişkin açıklamalar yapan Beyaz Saray’ın eski siber güvenlik direktörü Carole House, kimlik doğrulama ve tedarik zinciri şeffaflığı gibi alanlarda Blockchain teknolojisinde büyük bir potansiyel gördüğünü dile getirdi. Ancak House, kripto endüstrisindeki dolandırıcılık vakalarının, insanlar üzerinde kripto ekosisteminin temelini oluşturan Blockchain teknolojisinin hatalı olduğuna yönelik yanlış bir his yarattığını söyledi.

ABD hükümetinin Blockchain ekosistemindeki rekabeti artırmak için çalıştığını öne süren Beyaz Saray eski Siber Güvenlik Direktörü Carole House, Gensler liderliğindeki SEC gibi mali düzenleyici kurumların sanılanın aksine sektörü kısıtlama amacında olmadıklarını belirtti. Ayrıca House, kripto düzenlemelerinde sert bir anlayışın benimsenmesi durumunda da bunun Blockchain teknolojisinin gelişiminde olumsuz bir etki yaratabileceğini ifade etti.

ABD’deki Düzenleyici Belirsizlik Devam Ediyor

 ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Haziran ayının başlarında ardı ardına kripto para borsası Binance ve Coinbase‘e dava açmasıyla birlikte kripto şirketleri ile mali düzenleyici kurumlar arasındaki gerilim de arttı. Son dönemlerde attığı adımlar, SEC’nin kripto ekosisteminden birçok isimden çeşitli tepkiler almasına neden oldu.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, sonrasında bu açıklamalarından geri adım atsa da geçmiş aylarda şirketin merkezini ABD’den başka bir ülkeye taşıyabileceğini dahi dile getirdi. Kripto ekosisteminden çok sayıda isim, ABD’de geniş bir düzenleyici çerçevenin olmadığını ve kripto şirketlerinin faaliyetlerine devam etmekte zorlandıklarını vurguladı.

Son dönemlerde kripto düzenlemelerine ilişkin birçok yasa tasarısı hazırlansa da Amerika Birleşik Devletleri, henüz kripto para birimlerine yönelik net bir düzenleyici çerçeve sağlayabilmiş değil. Çok sayıda ABD’li Senatör, kripto düzenlemelerinde yeni bir aşama kaydedebilmek adına çeşitli yasa tasarıları üzerinde çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI