X

Belçika’nın En Büyük Bankalarından Birisi, Kendi Kripto Parasını Çıkartabilir

KBC, kendi kripto parasını piyasaya sürebilir.
12:36
30 Mayıs 2021

Kripto para piyasasının son dönemde birbiri ardına aldığı kötü haberler, dünyanın önde gelen bankalarının bu devrimin gerçek yüzünü görmesine engel olamıyor. Bütün dünyanın dijitalleştiği şu günlerde Belçika’nın en büyük bankalarından birisi olan KBC’nin de kendi kripto para birimini tasarlamaya başladığı aktarılıyor.

KBC, Kendi Kripto Para Birimini Tasarladı

Yerel haber kaynakları tarafından aktarılan bilgilere göre ülkenin en büyük bankası kendi kripto para birimini piyasaya sürmek için hazırlıklara başladı. Sadece bankacılık değil aynı zamanda sigorta alanında da ülkenin en büyüklerinde olan KBC’nin dijital paralara olan bakış açısını değiştirdiği belirtilmekte.

kbc

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bankanın kendi kripto para birimi olacağı iddia edilen KBC Coin’in, banka ile etkileşime geçen kişileri ödüllendirmek için kullanılabileceği belirtiliyor. Sunduğu hizmetlerin kabulünü ve yaygınlığını arttırmak isteyen bankanın KBC Coin ile hedefi de tam olarak bu.

Kate İsimli Sanal Asistan İle Duyuruldu: İşte KBC Coin!

KBC aslında geçtiğimiz aylarda “Kate” isimli sanal asistan hizmetini duyurarak dijitalleşmeye yönelik önemli bir adım attı. Bankanın uygulamasının içerisinde yer alan Kate’nin duyurusu yapılırken, banka hizmetlerine yönelik ilginin arttırılması için de çalışmaların başlatılacağı vurgulanmıştı. Direkt olarak kripto para ibaresine yer verilmese de bunun yeni bir promosyon olacağı belirtildi.

KBC Coin şu an halka sunulmadı ve bunun test aşamasında olduğu vurgulanıyor. KBC Coin’in kendi ağına sahip olup olmadığı bilinmiyor ve banka bununla ilgili yol haritası da paylaşmadı. Buna rağmen Belçika’nın en büyük bankalarından birisinin promosyon amacıyla bile olsa böyle bir kripto parayı piyasaya sürecek olması büyük bir gelişme.

Kripto Paralara Olan Merkezi İlgi Artıyor

Son dönemde kripto para sektörüne yönelik ilgi önemli bir artış yaşadı ve JP Morgan ile Goldman Sachs gibi dev bankalar bile kripto para sektörüne entegre olmaya çalışıyor. Bitcoin ise buna rağmen sert bir düşüş yaşayarak aslında yatırımcılara fırsat veriyor olabilir.

Kripto paraların sunduğu dijital devrim ve dönüşüm, adım adım geliyor. Merkezsiz finans sektörünün büyümesi ve bunun merkezi finans sektörüne rakip olabilecek bir seviyeye gelmesi de kripto paraların yakın zamanda geri dönüşü olmayacak kadar büyümüş olabileceğine dair sinyaller veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar