X


AVAX Yorum: Avalanche Ağında Sistemsel Hata: Ağ Neredeyse Durma Noktasına Geldi!

AVAX yorumlarına bakıldığında bugünkü sistemsel sorunun fiyatı etkilediği görülüyor.
20:17
11 Şubat 2021

Son günlerde adından devamlı olarak yükseliş ve yeniliklerle söz ettiren Avalanche ve AVAX, bu sefer kötü bir haber ile gündemde. Avalanche ağı bugün yaşanan bir sistemsel sorun nedeniyle neredeyse durma noktasına geldi. Blockchain ağları arası geçiş sisteminde oluşan kod hatası, yatırımcıları ve ekibi zor duruma soktu.

AVAX Yorum: Sistemde Büyük Sorun

avax

Avalanche ekibi tarafından yayınlanan açıklamada Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ve Avalanche arasında iletişim kuran kodun yarattığı sorunun ise tespit edildiği belirtildi. Bir çözüm üzerinde çalışan ekibin bunu test ettikleri de resmi Reddit sayfalarında paylaşıldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Avalanche ekibi bu sorunun ise yoğun talepten ve kullanımdan kaynaklandığını vurguladı. Kısa süre önce Pangolin isimli AMM platformunu piyasaya süren Avalanche ekibi, kesinlikle son günlerde en çok konuşulanlardan oldu. Ağın neredeyse durma noktasına gelmesi sonrasında ise hiçbir fonun kaybolmadığı ve hiçbir büyük kaybın yaşanmadığı belirtildi.

AVAX Fiyatı Düşüşe Geçti

Avalanche ekibi çözümün ise geliştiriciler ne zaman bundan emin olursa gerçekleştirileceğini vurguladı. AVAX son günlerin en çok konuşulan projelerinden birisi olsa da bu durum güç kaybetmesine neden oldu. Gün içerisinde 60 dolara kadar çıkan AVAX, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 47 dolardan işlem görüyor.

Ethereum ile kıyaslanan AVAX’in henüz yolun çok başında böyle bir sorun yaşaması ise güven problemine yol açabilir. AVAX ekibinin son günlerde elde ettiği başarının kalıcı olup olmayacağını ise zaman ve piyasa gösterecek. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketli AVAX de dahil birçok kripto para birimi için durumu çok hızlı değiştirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Alevkaradag
    3 ay önce

    Bizim bu zararımızı kim karşılayacak 2 gündür durmaksızın düşüşte cüzdanada giriş yapamadım çekemiyoruz sorun ne zaman çözülür feci bir şekilde düşüte

    5