Anket: Solana, 2030 Yılında Hangi Fiyat Seviyelerine Ulaşabilir?

16:41
6 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analistleri arasında yapılan bir anket, Solana‘nın Ethereum’a bir alternatif olabileceğini ve Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL’un, değerinin on yıl içerisinde 5.000 dolara ulaşabileceği düşüncesini ortaya koydu.

5.000 Dolarlık Fiyat Tahmini

Finder adlı internet sitesinde, Solana’nın 2025 ve 2030 yılına kadar değerinin ne olacağına dair bir anket yayınladı. Ankette, sırasıyla 1.100 dolar ve 5.000 dolar seviyeleri sonucu çıktı.

FinTech ve kripto para ekosisteminden 50 kripto para uzmanının panelist katıldığı ankette, Solana’nın geleceği ele alındı. Joshua Fraser adlı panelist, Solana blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL’un yıl sonuna kadar 250 doları aşabileceğini ve Solana blok zincirinin en büyük Ethereum alternatifi olabileceğini söyledi. Birçok panelist, Fraser’in görüşlerini destekledi.

Akıllı kontrat platformu Solana’ya yönelik pozitif tahminlerin yanı sıra katılımcıların %40’ı, ankette, ağı bir süreliğine çevrimdışı duruma getiren DDoS saldırısının, Solana adına gelecekte bir zorluk oluşturabileceğini de belirtti.

Solana’da Güncel Durum

2021 yılında yüksek oranlarda fiyat artışları yaşayan Solana (SOL), son günlerde de gerçekleştirdiği değer artışları ile birlikte, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini (SOL ATH: 250,47 USD – CoinMarketCap) kaydetti. Zirve seviyelerinden bu yana SOL, ufak bir düzeltme hareketi yaparak, bir miktar geri çekildi.

Yazının yazıldığı esnada Solana, CoinMarketCap verilerine göre 73 milyar dolarlık piyasa değeri ile 243 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar