X


Analist: Bu Seviyenin Altından Bitcoin’i Kaçırmayın!

Bitcoin (BTC) 6.000 dolar altında alım fırsatı mı yaratıyor?
17:00
11 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) 2019 yılının ortalarına kadar yükseliş trendinde yoluna devam etse de, ne yazık ki Temmuz ayından sonra yönünü düşüşe çevirdi ve bir noktada 6.000 dolara kadar geriledi.

Bitcoin 6.000 Dolar Altında Alım Fırsatıdır

BTC’nin 6.000 dolara ilerlemesi bazı yatırımcıların panik olmasına sebep olurken, önde gelen bir kripto para analisti ise bunun aslında alım fırsatı olduğunu vurguladı.

Twitter üzerinde 170.000’e yakın takipçisi bulunan The Crypto Dog, daha önce yaptığı başarılı analizlerle adını sektörde ciddi anlamda duyurmayı başarmıştı. Analistin bu seferki tahmini ise Bitcoin‘in birkaç yıl içerisinde 100.000 dolar barajını aşacağı yönünde. 6.000 dolar altında herhangi bir fiyatın kesinlikle alım fırsatı olduğunu da yatırımcıları ile paylaşan The Crypto Dog, aslında daha önce birçok uzman tarafından da belirtilen bir noktaya parmak bastı.

Bundan yaklaşık bir hafta önce de vergi kaybını önlemek için birçok BTC balinasının lider kripto para biriminin fiyatını düşürmeye çalıştığını belirten The Crypto Dog, bunun aslında her yıl sonunda gerçekleştirilen planlı bir eylem olduğunu ifade etti.

BTC Kullanımı Artıyor

Bitcoin aslında elde ettiği popülerlik ve tanınma ile de daha önce ulaşamadığı bir noktaya ulaştı. Bu haberde de belirtildiği gibi Bitcoin’in kadınlar ve erkekler tarafından kullanılması bile eşitlenmeye başladı ki bu durum BTC’nin ana akım kitlelere ulaştığını göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar