reklamı kapat

Analist: Bu Seviye Kırılırsa Bitcoin’in Rallisi Biter!

Imperator Official Bitcoin (BTC) için önemli trend çizgisine dikkat çekti.
15:00
24 Ağustos 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 Aralık ayında yaşadığı dip sonrası, Nisan ayından beri ciddi bir yükseliş içerisinde devam etmekte. Nisan ayında 1.000 dolarlık bir yeşil mumla adeta şahlanan BTC, Temmuz ayının sonlarına doğru oldukça sert hareketlenmeler yaşasa da basın saatine göre hala 10.000 doların üzerinde seyretmekte.

Ancak görünüşe göre ralli yavaşlama dönemine girdi ve Bitcoin bitiş çizgisine 10.000 dolar altında bile giriş yapabilir. Bundan 2 ay önce zirveyi bilen kripto para analisti Imperator Official‘ın paylaştığı yeni bir tweet’e göre, grafikte gözüken trend çizgisinin kırılması Bitcoin için her şeyin bittiği anlamına gelebilir. Trend çizgisinin en alt yeri 7.500 dolar seviyeleri gibi gözükürken, zirve noktası ise 11.000 dolar olarak gözükmekte. 

 

10.000 Doların Bitcoin İçin Olan Önemi

Trend çizgisinin kırılmadan devam etmesi için lider kripto para biriminin bundan sonra hep 10.000 dolar üzerinde seyretmesi gerekmekte. 10.000 dolar teknik açıdan da önemli bir destek noktası olsa da, bunun en büyük önemi psikolojik destek seviyesinden ibaret. 2018 yılında 6.000 doların kırılması ne anlama geliyorsa şu an için 10.000 doların altına inilmesi de benzer bir psikolojik destek anlamına gelmekte.

Bitcoin’in önümüzde üç büyük tarihi var ve bunlar şu an için yükselişi tetikleyebilir. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun