X


Ampleforth Governance Token Nedir?

 FORTH sahipleri, Ampleforth’ta önerilen değişikliklere oy verebilir veya oylarını kendi adlarına oy kullanan temsilcilere devredebilir.
12:12
26 Haziran 2021

FORTH, Ampleforth’un (AMPL) yönetim token’ıdır. FORTH sahipleri, Ampleforth protokolünde önerilen değişikliklere oy verebilir veya oylarını kendi adlarına oy kullanan temsilcilere devredebilir.

Ampleforth Governance Token (FORTH) Nedir?

AMPL, ilk yeniden temellenen kripto para birimidir. Bitcoin gibi, AMPL de seyreltici değildir. Bitcoin’den farklı olarak AMPL, öngörülebilir değerdeki sözleşmeleri token’laştırmak için kullanılabilir. AMPL’nin bir hesap birimi olarak işlev gören bağımsız bir para birimini temsil ettiği durumlarda, FORTH, evrimini denetleyen yönetim mekanizmasıdır.

FORTH, Ampleforth ekibi tarafından 2021 Nisan’ında Coinbase ile birlikte “Birinci Gün lansmanı” olarak başlatıldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ampleforth protokolü, her biri topluluktan artan fikir birliği seviyelerini temsil eden bir dizi ardışık adımla yönetilir. Öneriler ve fikirler, anlaşmazlıkta veya halka açık forumumda ortaya çıkar ve zincire yerleştirildiğinde kesinleşir.

Yapılan açıklamalara göre en üst düzey tartışmalar, anlaşmazlık, Yönetişim Forumu, sosyal medya veya topluluk DAO’ları üzerindeki #governance kanalı dahil birçok yerde fikirleri ortaya çıkarabilir. Yeterli genel destek olduğu göründüğünde, bir geliştirici bir Geniş İyileştirme Önerisi (AIP) veya Yapılandırma Değişikliği Önerisi (ACCP) sunarak fikri resmileştirebilir.

Öte yandan Forth, protokolün kontrolünü topluluğun ellerine vererek Ample ekosistemini tamamlayan yeni bir yönetişim token’ıdır. Forth token’ını kullanarak, sahipleri protokoldeki değişiklikleri oylayabilecekler. $AMPL + $FORTH birlikte, protokolün tamamen merkezi olmayan hale gelme yolculuğunda önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

30/03/21 tarihinde alınan anlık görüntü bloğundan önce Ample on-chain ile etkileşime giren herkes, Forth ağının bir bölümünü talep etmeye hak kazanır. 80.000’den fazla kişi, tokenin iki yıllık tarihinde Ample ile etkileşime girdi ve Uniswap, Sushiswap, Balancer ve daha fazlası arasında 5 milyar doların üzerinde zincir hacmi yaptı.

FORTH Coin Yorum

FORTH coin nispeten yeni bir kripto para birimi olduğu için oldukça ilgi görüyor. Ancak yatırımcıların şu an için FORTH token’ı ve fiyat hareketlerini takip ettikleri de ifade edilebilir.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Ampleforth Governance Token, 10,12 dolardan işlem görüyor. 73,268,033 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 300. sırada yer alan Ampleforth Governance Token’in BTC karşısında 0.0003314 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi, 8,258,912 dolar olan Ampleforth Governance Coin’in dolaşımdaki arzının 7,238,514  Ampleforth Governance Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam Ampleforth Governance Coin arzının da 15.000.000 olduğunu ifade edebiliriz.

Ampleforth Governance Token Nasıl Alınır?

FORTH Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

FORTH Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından FORTH Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) alarak FORTH  işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar