X


Altın, Dolar, Bitcoin Fiyatı Tahmini: Hangi Seviyeler ve Gelişmeler Bekleniyor!

Altın, dolar ve Bitcoin’in güncel fiyatları ve analistlerin fiyat yorumları. Altın, dolar ve Bitcoin fiyatında beklentiler ne yönde?
12:10
13 Temmuz 2021

2021 yılında altın, dolar ve Bitcoin fiyatlarının oldukça volatil bir şekilde hareket ettiği görülüyor. Zaman zaman bu üç varlık birbiri ile pozitif bir ilişki içinde işlem görürken zaman zaman da birbirlerinden tamamen bağımsız hareket etmeleri dikkat çekiyor. Peki, son zamanlarda altın, dolar ve Bitcoin fiyatlarında beklentiler ne yönde?

Altın Güne Kazançla Başladı

Değerli metal altının güne kazançla başladığı görülüyor. Pazartesi günü %0,12 düştükten sonra altın Salı günkü seansa %0,30 artış ile başladı. Grafiklere göre altın fiyatı önemli bir seviye olan 1.800 doların üzerine geri döndü ve yazının yayına hazırlandığı sırada 1.806 dolar bandında işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre dünkü geri çekilmenin ardından altın fiyatının 1.800 doların üzerine yükselmesi alıcıların fiyatı hala önemli destek seviyesi üzerinde tutmaya kararlı oldukları şeklinde yorumlanıyor. Ayrıca günlük grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi 50’nin üzerinde kalmaya devam ediyor ve bu da satıcıların kontrolü elde tutmakta zorlandıklarını gösteriyor.

Yapılan açıklamalara göre bir sonraki önemli direnç 1.820 dolar seviyesinde bulunuyor. 1.820 doların üzerinde ise 1.835 dolarda güçlü bir direncin olduğu düşünülüyor.

Dolar Fiyat Beklentileri

Koronavirüs salgını ile birlikte tüm ülkelerin para birimlerinde karışık grafikler görülürken son zamanlarda Türk Lirası’nın dolar karşısında nispeten değer kazandığı görülüyor. Yapılan açıklamalara göre özellikle gelişmekte olan ülke para birimlerinin son günlerde dolara karşı değer kazanması da dikkat çekiyor.

USD/TRY paritesine bakıldığında yazının yayına hazırlandığı sırada 1 doların 8,62 TRY’den işlem gördüğü ifade edilebilir.

Analistlere göre ise dolar kuru şu an için stabil görünüyor ve bir süre daha bu stabil durumun devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin fiyatı 33.170 dolar bandında işlem görüyor. Son 24 saatlik veriler değerlendirildiğinde BTC’nin %3,19’luk düşüşle ilerlediği ifade edilebilir.

Analistlere göre bu noktada Bitcoin için 33.500 dolar direnç noktası ve 32.800 dolar destek noktası olarak işlem görüyor. Yapılan açıklamalarda Bitcoin’in şu anda 30.000 dolar ile 35.000 dolar bandında sıkıştığı ve aşağı ya da yukarı yönlü ani hareketlerin yaşanabileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar