X


Altcoinler ve Bitcoin Artık Dibi Gördü Mü? Uzman İsim Cevapladı!

Kripto paralar artık dibi buldu mu? Bitcoin tarafında dikkat çeken veriler neler? Piyasa uzmanının beklentileri neler?
18:20
16 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin halen 30.000 doların üzerinde kalıcılık sağlayabilmiş değil ve altcoinlerdeki kayıplar devam ediyor. En büyük kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 29.770 dolardan alıcı buluyor. Peki Bitcoin ve altcoinler için artık dibe ulaştık mı? Uzmanlar bu konuda ne diyor?

Altcoinler ve Bitcoin Yükselir Mi?

Yakından takip edilen makro analisti Lyn Alden, Bitcoin‘in belirli metriklerin dipte olduğuna işaret etmeye başladığı için muhtemelen “derin bir değer” aralığına yaklaştığını söylüyor. Alden, Blockware Intelligence ile yaptığı yeni bir röportajda, Bitcoin’in mevcut fiyat aralığının BTC üzerinde uzun vadeli yatırım tezi olan piyasa katılımcıları için fırsatlar sunduğunu söylüyor.

“Bence bu 20.000 dolarlık orta alan süper derin bir değer. Günün sonunda, bir tür likidite krizi varsa, bunun çok altına inen bu fitillere sahip olabilirsiniz. Biz kesinlikle bu aralıktayız, dip noktasıyla ilgili kesin bir seviye telaffuz edemem, fakat bu aralık makul görünüyor. Satın almalarda yeniden katmanlaşma, bence bunu yapmak için iyi bir yer. Bence bir tür mikro dip yakalamaya çalışmak bir tür aptallık olur”.

Tether‘in dolara sabitliğiyle ilgili başka bir çıkarımda bulunuyor.

“Örneğin bazı şeyleri izliyorum, bir tür likidite işareti olduğu için Tether sabitleyicisini izliyordum. Bu sabitleme sorunu yaşıyorsa, insanların teminatla ilgili endişelerine ek olarak, bu bir likidite işaretidir. Likidite, boşluktan o kadar hızlı çekiliyor ki, herhangi bir şeyin toplanması zor. Bazı projeler kan kaybetmeye devam edebilir belki Bitcoin gibi güvenli limanlara büyük bir geri dönüş başlar”.

Bitcoin Hakimiyeti

Bitcoin Hakimiyet Oranı (BTCD), üçlü dip modelinden sonra keskin bir şekilde yükseliyor. Bir yükseliş paterni oluşturduktan sonra, Bitcoin Hakimiyet Oranı (BTCD), neredeyse yıl boyunca azalan bir direnç çizgisinden çıktı. Ocak 2022’de BTCD, üçüncü kez %40 uzun vadeli destek alanında sıçradı.

BTCD yukarı hareketi devam ederse, en yakın direnç alanı %52,30’da olacaktır. Yükseliş formasyonunun yanı sıra RSI 50’nin üzerine çıktı. Bu artıştan önce RSI 462 gündür 50’nin altındaydı. 50’nin üzerindeki okumalar yükseliş olarak kabul edilir. Sonuç olarak bu, yukarı yönlü hareketin devam etmesinin beklendiğini gösteriyor. Potansiyel zirvenin gelmesi altcoinlerin daha da ezilmesine sebep olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar