X


ABD’li Diplomat, El Salvador Ziyaretinde Nayib Bukele İle Bitcoin’i Değerlendirdi

Victoria Nuland; 30 haziranda tropikal ülkeye yaptığı ziyarette, Başkan Nayib Bukele ile El Salvador'un Bitcoin yasasını değerlendirdi.
10:00
1 Temmuz 2021

ABD Dış işleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşar Victoria Nulan, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ile Bitcoin hakkında konuştu. Victoria Nuland; 30 haziranda tropikal ülkeye yaptığı ziyarette, Başkan Nayib Bukele ile El Salvador’un Bitcoin yasasını değerlendirdi.

Victoria Nuland’ın, El Salvador Ziyareti

Üst düzey Amerikalı diplomat Victoria Nuland, El Salvador’a gerçekleştirdiği ziyarette Başkan Nayip Bukele ile Bitcoin konusunu masaya yatırdı. Nuland, Bitcoin’in ülkede “çok iyi düzenlenmiş” bir yasal çerçeve altında olması gerektiğini belirtti. Bu bağlamda üst düzey yetkili; Başkan Nayib Bukele’ye El Salvador’un kararı ne olursa olsun iyi düzenlenmiş, şeffaf ve sorumluluk taşıyan bir yasal düzenleme önerisinde bulundu. Bununla birlikte El Salvador’un kendisini kötü niyetli aktörlere karşı koruması gerektiğini aktaran Nuland, bu konuda dikkatli olunması konusunda uyardı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Victoria Nuland, son fidye yazılımı saldırılarının ardından ABD’nin kriptolara yaklaşımında bir adım daha geriye attığını kaydetti. Nuland, El Salvador’un Uluslararası Para Fonu ile ortak bir anlayışa varabileceğini umuyor.

Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Eden İlk Ülke: El Salvador

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ilk olarak Twitter üzerinden dile getirdiği görüşleriyle kripto topluluğunu heyecanlandırmıştı. Bitcoin’in dünyanın para birimi olduğunu savunan devlet yöneticisi, lider kripto paranın ülkesinde geçerli para birimi olması adına yürütülen çalışmanın başında yer aldı. Bunun yanı sıra madencilik konularında da temiz enerji ile çalışma yöntemini benimseyen El Salvador birçok ülkeyi etkiledi.

Kripto yasakları ile tanınan Hindistan, El Salvador’un ardından Bitcoin politikasını tekrar gözden geçirmeye karar verdi. Öte yandan Paraguay, Bitcoin için yeşil ışık sinyalleri verdi. Paraguay’ın kongre üyelerinden Carlitos Antonio Rejala Helman, Bitcoin’i kapsayan taslağın önümüzdeki dönemde sunulacağını belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar