X


ABD’den Beklenen Bitcoin (BTC) Yanıtı Geldi: Yasaklamayacağız

ABD'li yönetici Brian Brooks'tan pozitif BTC açıklaması!
17:14
4 Aralık 2020

Son aylarda özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) elde ettiği yükseliş ile bunun ABD tarafından “yasaklanabileceği” vurgulanmaya başlanmıştı. Özellikle Coinbase kripto para borsasının CEO’su kısa süre önce ABD’nin kripto para cüzdanlarını denetleyeceği haberini duyurmuş ve piyasa çakılmıştı.

Bitcoin Yasaklanacak mı?

Ancak ABD’de tam olarak bu konudan sorumlu bir yönetici olan Brian Brooks, ABD’nin şu an için Bitcoin’i yasaklama veya buna benzer planlara sahip olmadığını vurguladı. ABD Hazine Bakanlığı OCC yöneticisi Brooks, kripto para regülasyonlarının hazırlandığını ancak yasağın söz konusu olmadığını ifade etti.

Kripto para sektörünün önümüzdeki hafta ABD’den iyi haberler alabileceğini de ima eden Brooks, beklenen regülasyonun geldiğini belli etmiş oldu. Brooks açıklamasının devamında kripto para ve dijital devrim işini mahvetmemek için ellerinden geleni yaptıklarını, Bitcoin ve kripto paraların özel bir duruma sahip olması gerektiğini belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ABD’den Yeni Bir Kripto Para Tasarısı

Aslında daha birkaç gün önce ABD’li meclis üyelerinin stablecoinleri denetlemeye yönelik bir tasarı oluşturmaları, kripto para sektöründe panik yaratmıştı. Ancak şu an için regülasyon ve bankacılık denetimleri biriminin üst düzey yöneticilerinden Brooks’un yaptığı açıklamalar korkulacak bir şey olmadığına işaret ediyor.

abd kripto para

Brooks, “kimse Bitcoin’i yasaklamayacak” ifadesi ile yatırımcıların gönlüne su serpmiş oldu. Finansal piyasalarda sadece işlem odaklı Bitcoin gibi teknolojilerin ve teknolojik gelişmelerin kimse tarafından yasaklanma ihtimaline sahip olmadığını bir kere daha vurgulayan Brooks’un açıklamalarından sonra BTC fiyatında hafif bir yükseliş görüldü.

BTC Fiyatı Toparlanıyor

Bir anda 19.300 dolardan 18.700 dolara kadar gerileyen BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 19.000 doları test etmeye başladı. ABD’nin finans piyasalarının merkezi olması, buradan gelecek her türlü haberin kritik öneme sahip olduğunu gösteriyor. Bitcoin fiyatının da yeni bir regülasyon haberi ile harekete geçip 20.000 dolara ilerlemesi oldukça muhtemel.

Tabii ki bunun için Bitcoin fiyatının 20.000 dolara çıkmasını engelleyen en büyük engelin yani balinaların manipülasyonunun bitmesi gerekiyor. ABD tarafından getirilecek regülasyonlar eğer bunun önüne geçebilirse BTC fiyatı hiç görülmeyen seviyelere doğru yükselebilir..

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar