f ABD Hükümetinden Elon Musk’a Kripto ve Ödemeler Tehdidi! Sonun Ring Rakibine Benzemesin! › COINTURK

ABD Hükümetinden Elon Musk’a Kripto ve Ödemeler Tehdidi! Sonun Ring Rakibine Benzemesin!

Özet

  • Politico raporuna göre Musk, X devrimi nedeniyle hükümeti karşısına alabilir.

  • Biden hükümeti Twitter ifşaları nedeniyle zor durumda kalmıştı.

  • Facebook'un (Meta) Libra projesiyle aynı kefeye konulan X Ödeme hizmetleri Temsilci French Hill'in inceleme tehdidine neden oldu.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
21:20
14 Ağustos 2023

Yakında Mark Zuckerberg ile ringe çıkacak olan Elon Musk büyük dövüş öncesi ABD hükümetinin hedefinde. Mark Zuckerberg’in ezeli rakibi ve potansiyel kafes maçı rakibi Elon Musk’a vereceği bir ders var o da Hükümet’e dikkat etmesi. Muzip milyarderin hedefleri hükümetin pek hoşuna gitmiş görünmüyor.

Twitter Kripto Ödemeleri

Elon Musk şimdilik kripto ödemeleri için bir destek açıklamadı ve dahası yakında bunu yapacağına dair sinyaller vermiyor. Bunun nedeni düzenleyici belirsizlik. Ancak Musk bu haliyle bile Twitter (X)’ın ödemeler konusunda attığı adımlar nedeniyle hükümetle karşı karşıya gelebilir. Biden yönetimiyle alakalı ifşaatlarının bu baskıyla alakası olabilir mi?

Kanun yapıcılar, Musk’ın bir zamanlar Twitter olarak bilinen sosyal medya devi X’i bir finansal hizmetler sağlayıcısına dönüştürme planlarını ilerletmesi halinde incelemeyle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarıyor. İlk olarak Libra olarak bilinen başarısız Facebook kripto girişiminin kurucu ortağı Morgan Beller büyük şirketlerin bu tarz adımlar atarken hükümetin hedefi haline geldiğini savundu ve af değil izin istememiz gerekiyor dedi. Libra ekibi yakın zamanda Move destekli Aptos’u başlatmıştı.

Libra ve X (Twitter)

Temsilci Bill Foster bir röportajında Musk’ın Zuckerberg ile benzer bir kader yaşayacağını söyledi. Bu aslında üstü kapalı bir tehdide benziyordu. Musk’ın tam vizyonu yeni yeni şekilleniyor. Geçen ay, uygulamanın yakında finansal anlamda genişleyeceği müjdesi gelmişti. X’in bazı eyaletlerde para aktarım lisansları aldığı ve hisse senedi alım satım özellikleri üzerinde çalıştığı zaten biliniyor. Bu, online ödeme platformu PayPal ile iş hayatına atılan Musk için finansal hizmetler alanında ikinci bir adım olacak.

Temsilciler Meclisi’nde dijital varlıklarla ilgili bir alt komiteyi yöneten Temsilci French Hill bu konuda şunları söyledi;

“Bu da kendi payına düşen incelemeyi alacaktır. Tıpkı dört yıl önce Zuckerberg ve David Marcus’un burada başarısız Libra projesi hakkında konuşurken tanık olduğunuz gibi.”

X’in ABD Hükümetiyle resmen karşı karşıya gelmesi ve inceleme altına alınması kriptoyu neden ilgilendiriyor? Bu senaryoda X desteğiyle kriptoda fiyatın yükselme ihtimali orta vadede rafa kalkar ve muhtemelen DOGE fiyatının bu süreçte düştüğünü görürüz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI