reklamı kapat

ABD Başkan Adayı Söz Verdi: “Net Düzenlemeler Gelecek”

2020’de Amerika’da başkanlık seçimi yapılacak. Adaylardan biri şimdiden kripto para meraklılarının gönlünü fethediyor…
12:00
20 Nisan 2019

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2020 yılında yapılacak seçimde başkan adayı olacağını açıklayan Andrew Yang, Bitcoin hakkında olumlu görüşlere sahip olduğunu net bir şekilde belirtti. Yang, kripto para birimleri ve onlar hakkındaki düşünceleri üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

“Büyük Potansiyel Var”

Düşüncesini, “Evrensel Temel Gelir” (UBI) gibi radikal bir ekonomik politika çerçevesinde şekillendiren Yang, Wyoming gibi kripto para yanlısı yasal planları rol model alarak kripto paralar için “net” bir mevzuat oluşturacağını açıkladı.

Yang düşüncelerini, “Kripto para birimleri ve dijital varlıklara yapılan yatırımlar Amerika’daki düzenleyici çerçevelerden çok uzaklaştı” sözleriyle özetledi ve şunları ekledi:

Yatırımcılara, şirketlere ve bireylere; inovasyon ve kalkınmayı desteklemek adına işlerin nasıl ilerleyeceğini göstermeliyiz. Blockchain’in büyük potansiyeli var.

Bitcoinist’in haberine göre, Amerika’da şu anda eyaletten eyalete değişen ve adeta yama halini almış kripto para düzenlemeleri var. Politika ise her zaman genel kuralları belirlediği için önemli bir yere sahip… Yang bu konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde açıklıyor:

Eyaletler, Amerika kripto para piyasasının başta Çin ve Amerika olmak üzere diğer ülkelerle rekabetini zorlaştıran ve yama haline gelmiş düzenlemeler oluşturdular. Federal hükümetin, kripto para birimleri ve dijital varlık piyasalarına nasıl davranacağını ve düzenleyeceğini net yönergelerle belirleme zamanı geldi. Böylece yatırımlar uygun bilgilerle devam edebilir.

“BitLicense Çok Zahmetli”

Öte yandan Yang, 2014 yılında New York’ta ortaya çıkan BitLicense düzenlemelerini çok “zahmetli” bulduğunu ifade etti. Yang’a göre genel olarak yetersiz olan program, düzenlemeler konusunda da sık sık başarısızlığa uğradığı için çok fazla tepki çekiyor.

Yang tüm bunları göz önünde bulundurduğu zaman kripto paralar konusunda, eski milletvekillerinin bakış açısından farklı bir bakış açısına sahip olacağı konusunda söz verdi. Yang, Amerika’da kripto para alanına nefes aldıracak düzenlemeler getireceğini de sözlerine ekledi.

Bunun yanında Yang, Wyoming eyaletinde kripto paralar adına atılan adımları model alacağını ifade etti. Şubat ayı başlarında Wyoming’de kabul edilen bir tasarıyla kripto paralar “para” olarak tanınmıştı.

Ayrıca Yang, Temmuz ayından beri başkanlık kampanyası için Bitcoin ile yapılan bağışları da kabul ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun