X

ABD Başkan Adayı Bloomberg’den Kripto Para Vaadi!

ABD Başkanlık seçimi adaylarından Michael Bloomberg'den kripto para regülasyonları vaadi!
20:00
18 Şubat 2020

ABD’de seçimlere doğru adım adım ilerleme yaşanırken, başkan adaylarının kripto para birimlerine yönelik vaatlerinde de ciddi bir artış olduğu görülüyor.

ABD’ye Kripto Para Regülasyonları Mı Geliyor?

Dünyanın sayılı zenginlerinden birisi olan Michael Bloomberg de, sürpriz  bir şekilde girdiği başkanlık yarışında kripto paralarla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Bloomberg’in seçim kampanya ofisi tarafından yayınlanan yeni rapora göre, kripto para birimleri yeni bir regülasyon çerçevesi ile karşılaşabilirler.

Aslında yeni kelimesi burada tam anlamını karşılamıyor. ABD içerisinde kripto para birimlerine yönelik çok az sayıda eyalette elle tutulur bir regülasyon mevcut. Bu da birçok kripto para yatırımcısının daha net ve belirgin regülasyonlar istemesine neden oluyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bloomberg’in ofisi tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kripto para birimleri yüz milyarlarca dolarlık bir varlık sınıfı haline geldi ve hala regülasyonlarla ilgili kapsamlı bir şey geliştirilemedi. Blockchain’in, Bitcoin’in ve ilk dijital para arzlarının sunduğu onca yeniliğe karşın çok yüksek miktarda hype, dolandırıcılık ve suç aktivitesi olduğu da biliniyor. Bunun regüle edilmesi gerekiyor.”

Eski New York valisi ve Bloomberg L.P.’nin kurucusu olan Bloomberg, eğer başkan seçilmesi durumunda sözünü tutup kripto para birimlerine ölçülü bir regülasyon getirebilirse, gerçekten piyasada ciddi bir yükseliş yaşandığını görebiliriz. Birçok kurumsal yatırımcı ABD’deki regülasyon eksikliği yüzünden sektöre girmekten çekindiğini açıklamıştı ve bu her şeyi değiştirebilir.

Aslında Bloomberg’den kısa süre önce Ripple’ın önde gelen yöneticilerinden birisi de regülasyon konusunda benzer bir çağrıda bulunmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar