f 805 Gün Sonra Başardı! Dogecoin Artar Mı? DOGE Son Durum? › COINTURK

805 Gün Sonra Başardı! Dogecoin Artar Mı? DOGE Son Durum?

Özet

  • DOGE fiyatı 805 günlük uzun vadeli direnç çizgisini aştı.

  • Uzun vadeli dirençten kopuşlar genelde ilgili altcoin için ayı piyasası sonuna işaret eder.

  • DOGE kısa-orta vadede 0,15 dolara ulaşmak için yüzde 100 yükselebilir.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
23:10
2 Ağustos 2023

Meme coinlerin kralı DOGE piyasadaki çalkantının ortasında diğerleri gibi önemli kırılma anları yaşıyor. 1,5 yılı aşkın süredir devam eden ayı piyasaları yatırımcıların önemli kayıplar yaşamasına neden oldu. Ancak güncel durum bize birçok altcoinde 600-800 günlük trend kırılımları olduğu gösteriyor. Grafikler heyecan verici.

Dogecoin (DOGE) Son Durum

DOGE fiyatı önemli bir uzun vadeli direnç alanını temizledi, ancak bu tür kırılmalardan sonra görülen etkileyici yükselişi henüz başlatamadı. Bununla birlikte hem haftalık hem de günlük zaman dilimi okumaları, uzun vadeli kırılmayı doğrulayan potansiyel yükseliş kurulumları oluşturuyor.

DOGE için haftalık zaman dilimi teknik analizinde, kripto para biriminin Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,739 dolara ulaşmasından bu yana aşağı yönlü bir direnç trend çizgisi izlediği belirtiliyor. Bu düşüş, Haziran 2022’de 0,049 dolarlık dibe neden oldu.

Daha sonra, DOGE bir toparlanma aşamasından geçti ve 0,060 dolarlık yatay destek seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı. Altı ay boyunca birkaç başarısız girişime rağmen, DOGE’nin fiyatı nihayet 15 Temmuz’da direnç çizgisinin üzerine çıktı. Bu hat 805 gündür yerinde duruyordu.

Dogecoin Artar Mı?

805 günlük hattan kopan fiyat önceki trendin sona erdiğini gösterdiğinden genellikle önemli fiyat artışlarına yol açar. Artışın Elon Musk’ın Twitter’ı yeniden markalaştırmasından besleniyor olması önemli. Günlük grafik de yükselişi destekler görünüyor. Bitcoin eğer Binance hakkındaki söylentiler nedeniyle aşırı satışlarla karşılaşmazsa pozitif senaryo devam edebilir.

Mevcut yükseliş görünümü 0,15 dolara kadar yaklaşık %100’lük bir hedefe işaret ediyor. Ancak bunu gerçekleşmesi için RSI 50’nin üzerinde kalmalı ve fiyat mevcut konumunu korumalı. Aksi taktirde 0,06 dolara düşüş başlayabilir.

Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 29.000 dolarda tutunmaya devam ediyor. FUD’ın ardından kritik eşiği kaybeden fiyatın yeniden 29.250 ve 29.500 doları aşması gerekecek. DOGE için güçlü yükselişin gerçekleşmesi içinde 29.700 dolar üzerinde günlük kapanış destekleyici olacaktır.

Yatırımcıların yarın ve Cuma günü açıklanacak makro veriler nedeniyle volatiliteye hazırlıklı olması gerekir. ADP verisi bugün iyi gelmedi ve muhtemelen Cuma günü TDİ verisi de kripto aleyhine olacak. İstihdam cephesinde gevşeme olmadıkça Fed’in daha fazla sıkılaşma riski var. Gevşeme olduğundaysa kripto resesyonu fiyatladığı için düşebilir. Yani önümüzdeki birkaç ayda kriptoyu piyasada pozitif ayrıştıracak kritik bir müjde görmeliyiz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI