X

2022 Yılında Bu 4 Kripto Paranın Çok Büyük Artış Yaşaması Bekleniyor!

2021 yılının bitmesine yaklaşık olarak 7 hafta var. Ancak analistler şimdiden 2022 yılında artış yaşayacak coin’lere yatırım yapmaya başladı. 
15:15
6 Kasım 2021

Son zamanlarda özellikle GameFi, DeFi, metaverse ve oyun token’larında çok ciddi artışlar olduğuna şahit olduk. Analistler 2022 yılında da bu ve farklı alandaki token’larda yükselişlerin devam edeceğini ifade ediyor ve gelecek yıl takip edilmesi gereken token’ları paylaşıyor. Bu 4 kripto para biriminin 2022 yılında yatırımcısının yüzünü güldürmesi bekleniyor.

Axie Infinity

Axie Infinity blockchain oyununun token’ı uzun süredir kullanıcıların ilgisini çekiyor. Pokemon çizgi film animesine dayanan Play-2-Earn tarzı oyun, şimdiden dünyanın her yerinde pek çok oyun meraklısının radarında. Bu sebeple platformun token’ı olan AXS de rekor üzerine rekor kırıyor. AXS’in şu anki rekor seviyesinin 164 dolar olduğunu ve 29 Ekim’de görüldüğünü ifade edebiliriz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Uzmanlar, GameFi sektörünün en parlak döneminin 2022’de olacağını düşünüyor. Bu sebeple de önümüzdeki birkaç ay daha AXS fiyatında rekorlar görebileceğimizi ifade ediyorlar.

TFL.io

GameFi sektöründe 2022 yılında ciddi artışlar yaşanabileceği düşünülen bir başka kripto para birimi TFL. Büyük bir iGaming geliştiricisi olan Holding True Group TFL’nin arkasındaki isim olarak karşımıza çıkıyor. Bu eko sistemin bir parçası olarak ekip, Play-2-Earn etkinlikleri ve NFT pazarı başlatacak. Ekip ayrıca oyun endüstrisi için kendi metaverse’ü ve kripto cüzdanı üzerinde çalışıyor.

Bu noktada Holding True Group’un oyun endüstrisinde iGaming konusunda büyük bir deneyime sahip olması dikkat çekiyor. Yeni token ile güncellenmiş site bu yıl Kasım ayında başlatılacak. Bu nedenle yatırımcılar ve kullanıcılar TFL haberlerini takip ediyor ve resmi açıklamayı bekliyor.

Celo

Gelecek vaat eden ve oldukça yakından takip edilen Celo, akıllı telefon sahipleri için kripto para birimini kullanmak amacıyla basit ve uygun fiyatlı çözümler sunuyor. Ekosistem işlevi, telefon numaralarını ortak anahtarlar olarak kullanarak kripto ödemelerini anında ve engelsiz hale getiriyor.

PoS algoritmasına göre uyarlanmış yerel CELO token’ı, işlem ücretlerini ve platform hizmetlerini ödemek için dahili bir ödeme aracı olarak kullanılıyor. Ayrıca şirket birkaç uygun stablecoin de çıkarmayı planlıyor. Geliştiricilere göre, Celo ekosistemi özellikle az gelişmiş bir bankacılık sistemine sahip ülkelerde önemli olacak.

Avalanche

Avalanche blockchain teknolojilerindeki en umut verici projelerden biri olarak nitelendiriliyor.  Platform ağ ölçeklenebilirliği ve daha düşük işlem ücreti ödemeleri sorununu çözmeye odaklanan bir kripto para birimine sahip. Şirket, AVAX token’ını neredeyse hiçbir komisyon olmadan diğer kripto para birimleriyle değiştirmek için zaten üç blok zinciri geliştirdi. Avalanche, gelecekte mevcut blok zincirlerini sonsuz bir şekilde ölçeklendirecek algoritmalar geliştirmeyi ve uygulamayı planlıyor.

AVAX tokenine gelince, öncelikle platform içinde komisyon ve ücret ödemek için bir ödeme aracı olarak kullanılıyor. Şirketin iddialı planları nedeniyle, yatırımcılar fiyatların hızlı bir şekilde artacağını düşünerek büyük miktarda token satın alıyor. Avalanche tüm planları gerçekleştirebilirse, kripto para değeri gelecek yıl beklendiği gibi ciddi artışlar kaydedebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar