X


 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Taraftar Token’larının Fiyatlarını Uçurdu!

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın başlaması ile son 24 saat içinde taraftar token’larının fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandı.
14:30
11 Haziran 2021

Bugün tüm kripto para birimleri kırmızı renkte ilerlerken bazı token’ları gözle görülür artışlar yaşadığı ifade edilebilir. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın başlaması ile son 24 saat içinde taraftar token’ları çok büyük artışlar yaşadı.

Chiliz’den Büyük Yükseliş

Bir hizmet token’ı olan ve Socios.com platformunun resmi kripto para birimi olarak tanımlanan Chiliz (CHZ), 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın başlaması ile bugün gözle görülür bir artış yaşadı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,3227 dolardan işlem gören CHZ gün içinde, 0,3413 dolara kadar yükseldi. Böylece CHZ, son 24 saat içinde %35’in üzerinde artış yaşamış oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

CHZ’nin piyasa değeri de fiyattaki yükseliş ile birlikte artışa geçti ve 1,8 milyar dolara ulaştı. Böylece CHZ şu anda piyasa hacmi bakımından en büyük 51. kripto para konumunda bulunuyor.

Taraftar Token’larındaki Artış

CHZ ile birlikte futbol kulüplerinin piyasaya sürdükleri taraftar token’larında da büyük artışlar yaşandı. Son 24 saat içinde FC Barcelona Fan Token (BAR) yüzde 17’nin üzerinde, Galatasaray Fan Token (GAL) yüzde 11’in üzerinde, Paris Saint-Germain Fan Token (PSG) yüzde 17’nin üzerinde, AC Milan Fan Token (ACM) yüzde 30’un üzerinde artış yaşadı.

Bunlara ek olarak Juventus Fan Token (JUV) fiyatında %17, Trabzonspor Fan Token (TRA) fiyatında %15, AS Roma Fan Token (ASR) fiyatında %41 İstanbul Başakşehir Fan Token (IBFK) fiyatında %33 ve Atletico De Madrid Fan Token (ATM) fiyatında %34 artış kaydedildi.

Tüm piyasada aşağı yönlü bir hareket hakimken taraftar token’larındaki bu artış tabii ki 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın başlamasına bağlı. Analistler ise futbol maçları devam ettiği sürece çeşitli taraftar token’larının fiyatlarındaki artışların sürebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar