reklamı kapat

2018’de BTC’ye 1.000 Dolar Yatırım Yapsaydınız Şu An Ne Olurdu?

Eğer 2018 yılında 1.000 dolarlık BTC yatırımı yapsaydınız şu anda hesabınızda 7.128 dolar olurdu...
09:00
15 Şubat 2020
1.000 dolarlık BTC yatırımı

Bitcoin her zaman yüksek volatilitesi sebebiyle hem çok sevilen hem nefret edilen bir varlık oldu. Bazı yatırımcılar piyasaya girmek için seçtikleri yanlış zaman sebebiyle yüksek miktarda para kaybederken, doğru zamanda piyasaya giren bazı yatırımcılar da adeta zengin oldu. Bu büyük yükseliş hareketine bitcoinhaber.net Ripple (XRP) hediye dağıtarak katılıyor, çekilişe katılım için detaylara bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Peki 2018 yılında Bitcoin’e 1.000 dolar yatırım yapsaydınız ne olurdu?

1.000 Dolarlık BTC Yatırımı

Bitcoin 2020 başından bu yana sergilediği %44’lük artış ile yıla bomba gibi başladı ve şimdiye kadar altcoin’lerin çoğundan daha iyi performans gösterdi. Tabii ki Bitcoin’den daha iyi performans sergileyen altcoin’ler de mevcut…

Öte yandan 2019 yılının en düşük BTC seviyesi 3.300 dolar seviyesiydi ve çoğu kişi kişi bunun Bitcoin’in sonunun başlangıcı olduğunu ifade etti. Ancak bunu iddia eden isimlerin unuttuğu bir şey vardı: Bitcoin 2018 yılında 3.200 dolar seviyesine kadar gerilemiş yine de sonu gelmemişti.

Eğer Bitcoin’in iki yıl içinde gördüğü en düşük seviyenin yaşandığı 2018 yılında Bitcoin yatırımı yapsaydınız şu anda kazancınız ne durumda olacaktı? Bu karşılaştırma için şu anda Bitcoin’in ortalama olarak işlem gördüğü 10.328 dolar seviyesini kullanıyoruz.

Aslında iki fiyat seviyesi karşılaştırıldığında %222’nin üzerinde bir artış sergileyen Bitcoin’e yatırım yapan kişinin çok ciddi bir kazanç elde edeceğini söylemek yanlış olmaz. Eğer 1.000 dolarlık bir yatırım yapmış olsaydınız şu anda 7.128 dolarınız olacaktı… 10.000 dolarlık yatırımınız olsaydı iki yıl içinde yatırımınızın değeri 71.280 dolara ulaşacaktı…

Sıfır Toplamlı Oyun

Bu senaryoyu bir kenara bırakırsak, yatırım yaparak kazanç sağlayan her bir kişinin karşısında kayıpları olan başka bir kişinin olduğunu görürüz. Yani aslında yatırım işi sıfır toplamlı bir oyun olarak karşımıza çıkar.

Örneğin XRP fiyatı son dönemlerde arttı, arttı ve arttı, bu artıştan ciddi kazançlar elde edenler oldu. Ancak BitMEX’te yaşanan XRP çökmesi “sıfır toplamlı oyun” söyleminin en güzel örneklerinden biri olabilir.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.