reklamı kapat

Şok: XRP, BitMEX Üzerinde 0,14 Dolara Düştü!

XRP, BitMEX kripto para borsasında 0,14 dolara düştü.
20:00
13 Şubat 2020

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), son günlerdeki efsanevi yükselişinden sonra BitMEX kripto para borsasında şok bir düşüş yaşadı.

Şeyseller merkezli önde gelen kripto para türev borsalarından olan BitMEX‘in emir defterlerine bakıldığında, XRP’nin bir anda 0,14 dolara kadar çakıldığı görülüyor. Aslında bu durum bazı yatırımcılara göre borsa tarafından yapılan bir hile.

BitMEX Borsasından Kötü Kokular Geliyor

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,328 dolardan işlem görüyor ve birçok borsada en az 0,30 dolarlık fiyata sahip. Buna rağmen XRP’nin BitMEX üzerinde çok kısa süreliğine 0,13 dolara düşmesi manipülasyon açıklamalarının yapılmasına sebep oldu.

Birçok yatırımcı, halihazırda iyi bir yükseliş elde eden XRP’nin daha da yükseleceğine dair bahse girdi yani long pozisyon emri açtı. Bu da özellikle yüksek kaldıraç kullanıldığında en ufak bir düşüşte bile pozisyonun tasfiye olması ile sonuçlanabilir.

Bazı yatırımcılar bu durumdan etkilenip pozisyonlarının kapandığını vurgulasa da, bazıları ise kendi long pozisyon emirlerinin hala aktif olduğunu ve bu düşüşten etkilenmediğini vurgulamakta.

Durum ne olursa olsun, özellikle boğa piyasasının yaklaştığı ve birçok altcoin’in yükseldiği bu dönemlerde böyle şaibeli işlemler birçok yatırımcıyı piyasadan kaçırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.