x

Blockchain.info Android cüzdan uygulaması güncellendi


Bitkapital

Blockchain.info, hafta içerisinde Android cüzdan uygulamasının güncellendiğini, kendi bloğu olan blog.blockchain adresinden duyurdu. Google Play Store’den yüklenebilecek güncelleme ile kullanıcılara yeni özellikler sunuluyor. Göze çarpan en önemli güncellemenin Bitcoin kabul eden işletme rehberi olduğu görülüyor; bu özellik sayesinde konumunuz kullanılarak size en yakın Bitcoin kullanabileceğiniz dükkan, restoran, bar ve mağaza, hatta ATM’ler listeleniyor. Ayrıca işletme öner/ekle özelliğiyle de o anki konumunuz kullanılarak yeni satıcılar eklenebiliyor.

2

1

Yandaki resimlerde de görüleceği üzere, işletmelerin iletişim bilgisi, konumu ve restoran, cafe veya mağaza gibi tür bilgileri işletme rehberinde yer alıyor; bu sayede seçenekler daraltılarak, istenilen yere kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Bitcoin’in yaygınlaşmasıyla bu özelliğin gerçek anlamda yararlı olacağını düşünüyoruz. Web sitesi olarak bu tür işletme bulucu hizmetler daha önce de verilmekteydi; fakat akıllı telefon veya tabletlerde bulunan cüzdanlara entegre olması kolay kullanılabilirlik açısından fark yaratmaktadır.

Address Book ile haber, fiyat ve grafiklerin görülebileceği Price&Charts da diğer güncellenen özellikler arasında yer alıyor.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Blockchain.info Android cüzdan uygulaması güncellendi

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video