x

Bitcoin Anketinde Türkiye Birinci Sırada


Bitkapital

Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde kripto paralarla ilgili bir çok anket çalışması yapıldı. “Bitcoin nedir, Bitcoin hakkında ne düşünüyorsunuz” gibi çeşitli sorulara yer verilen çalışmaların çoğu az katılımlı ve yerel olarak gerçekleştirildi. Bu haberimizde Avrupanın bir çok ülkesini kapsayan 12,400 kişinin katıldığı ve Bitcoin’i de ele alan mobil bankacılık anketinden bahsedeceğiz.

Anketin yapıldığı ülkeler şu şekilde: Romanya, Fransa, Belçika, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya,Birleşik Krallık, Lüksemburg, Avusturya, İspanya, Polonya, Hollanda ve Türkiye.

Ankete katılan bireylerin yüzde %24’ü Bitcoin’e inanıyor ve Bitcoin’in gelecekte elektronik para olarak yaygın bir şekilde kullanılacağını düşünüyor. Fakat, yüzde 38’i bu görüşe katılmazken, diğer %38’lik kısım çekimser kalıyor.

Bizim için önemli olan ise, Türkiye’nin Bitcoin’e olumlu bakan en fazla (%36 ile) yüzdeye  sahip ülke olarak ortaya çıkması. Bu sonuç kimileri için şaşırtıcı olabilir, ama bu sistemi yakından bilenler için hiç de sürpriz değil. Öte yandan Bitcoin’e güvenenlerin en az olduğu ülke %8’lik dilimle Hollanda olarak göze çarpıyor. İtalya ise %35 ile Türkiye’nin hemen ardında ikinci sırada yer alıyor. Sıralamanın tamamını aşağıdaki grafikte bulabilirsiniz.

surveyAnketin tamamına buradan ulaşın.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bitcoin Anketinde Türkiye Birinci Sırada

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video