x

American Express: Bitcoin Çok Önemli Olacak


Bitkapital

Kredi kartı devlerinden American Express şirketinin CEO’su Kenneth Chenault, New York’ta gerçekleştirilen bir konferansta Bitcoin ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Chenault Bitcoin gibi yeni nesil ödeme sistemleriyle yarış içerisinde olduklarını ve çoğu yeni uygulamanın kredi kart şirketlerini yerlerinden etmek için çaba gösterdiğini belirtiyor.

Bitcoin protokolünün ise gelecekte çok daha önemli olacağını ifade ediyor. Bir para birimi olarak kullanımından ziyade, altında yatan teknolojinin büyük bir potansiyel taşıdığını vurguluyor.

American Express’in olumlu bakış açısı Bitcoin topluluğu için büyük sürpriz; çünkü geçtiğimiz günlerde diğer bir dev olan Mastercard‘ın Bitcoin’e karşı ağır eleştirileri olmuştu.

Genel olarak kredi kartı şirketi olsun veya olmasın tüm Amerikan merkezli şirketlerin Bitcoin’e sıcak baktığı biliniyor.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

American Express: Bitcoin Çok Önemli Olacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video