Yatırım Uzmanı: Bu Altcoin Eylül Sonuna Kadar Yükselmeye Devam Edecek!

 Küresel ekonomideki belirsizlik ve ayı piyasası hız kesmeden devam ederken, bu altcoin piyasaya meydan okuyor.
14:00
29 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 Küresel ekonomideki belirsizlik ve ayı piyasası hız kesmeden devam ederken, bu altcoin piyasaya meydan okuyor.

Ethereum Classic, Birleştirme Tamamlanana Kadar Yükselecek

Ethereum Classic (ETC), son zamanlarda gündemden düşmeyen kripto paralardan biri olmayı başardı. ETC, son 24 saatte %35’in üzerinde ve son 7 günde %70’in üzerinde artış kaydetti. Altcoin, an itibariyle 44.21 dolardan işlem görüyor. Ethereum Classic’in piyasa değeri %30 artarak 5.912 milyar dolara ulaştı. ETC, piyasa değeri 4.535 milyar dolar olan Litecoin (LTC) ve ve 5.675 milyar dolar olan  Wrapped Bitcoin’i (WBTC) geçmeyi başardı. Litecoin an itibariyle 64.04 dolardan işlem görürken Wrapped Bitcoin ise 23.964 dolardan işlem görüyor. Önde gelen yatırım uzmanı MartiniGuyYt’a göre, ETC fiyatı Ethereum’un (ETC) Birleştirme güncellemeine kadar yükselmeye devam edecek. Güncellemenin Eylül ayının son haftasında hayata geçmesi bekleniyor. İkinci en büyük blok zinciri olan Ethereum, İş Kanıtı’ndan Hisse Kanıtı’na geçecek.

İş Kanıtı sistemi, madencilere ve pahalı madencilik ekipmanlarına ihtiyaç duyarken, Hise Kanıtı doğrulayıcılara yönelik bir model kullandığından madenciler için herhangi bir kullanıma sahip değildir. Sonuç olarak, birçok madencilik şirketinin Ethereum Classic’e geçmesi bekleniyor. Bitmain ile ilişkili bir madencilik havuzu olan AntPool, ETC ekosistemini desteklemek için 10 milyon dolar taahhüt etti. Ethereum kurucusu Vitali Buterin ayrıca, iş kanıtı destekçilerinin Ethereum Classic’i desteklemesi gerektiğini vurguladı.

ETC, 50 Dolara Ulaşacak mı?

Makroekonomik şartlar, şu anda kripto para piyasasına da yardımcı oluyor. Fed’in beklenen 75 baz puanlık çizgide faiz oranını yükseltme kararından sonra, Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler ivme kazandı. Ayrıca, ikinci çeyrek GSYİH verilerinin ABD’de olası bir resesyona işaret etmesiyle birlikte, olağandışı bir faiz artırımının daha açıklanması pek olası görünmüyor. Google, Meta, Amazon ve Apple gibi büyük teknoloji şirketlerinden elde edilen kazanç raporları, fiyat artışına neden oldu.

ETC, son derece yükseliş hareketi gösteriyor. Altcoin’in fiyatı sadece son bir saatte %5’ten fazla arttı. Gittikçe daha fazla madenci ETC platformuna geçtikçe, ekosistem merkeziyetsizliği ve güvenliği de artırarak daha istikrarlı ve işlevsel hale gelecek. Bu nedenle, ETC topluluğunun üyeleri, ETC’nin kıa vadede 50 dolara yükseleceğinden emin.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar