X


XRP Mahkeme Sonucu İle İlgili Uzmanların Görüşleri Neye İşaret Ediyor? Ünlü Avukat Yanıtladı!

Ünlü avukata göre SEC, bu davayı kaybedebilir.
15:36
12 Şubat 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP, bugünün en hareketlilerinden birisi oldu. Ripple’a açılan dava sonrasında değeri 0,17 dolara kadar gerileyen XRP, son dönemde gelen olumlu gelişmeler ile yatırımcıların umudunu arttırdı. Peki XRP için gerçekten de davadan olumlu sonuç çıkma ihtimali bulunuyor mu?

XRP Mahkeme Sonucu İle İlgili Uzman Görüşleri

XRP mahkeme sonucu ile ilgili uzmanların görüşleri değişiklik gösterse de bir kişinin açıklaması kesinlikle yüreklere su serpti. Ünlü avukat ve kripto para yatırımcısı Stephen Palley, XRP’nin menkul kıymet ilan edilmeye çok yakın olduğunu belirterek XRP’nin üç olası senaryoya sahip olduğunu vurgulamıştı.

Palley’e göre 22 Şubat tarihindeki duruşmadan hiçbir şey çıkmayacak ve bunun devamındaki duruşma belirleyici olacak. Ripple ve XRP’nin tek şansı ise SEC ile anlaşma yoluna gitmek. EOS daha önce böyle bir sorun yaşamış ancak milyonlarca dolarlık bir anlaşma ile piyasanın dibine gitmekten kurtulmuştu. Ripple’a açılan 1,2 milyar dolarlık davaya ve milyarlarca dolarlık toplam piyasa değerine sahip XRP’ye karşın milyonlarca dolarlık bir anlaşma, Ripple’ın işine gelebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“SEC, Davayı Kaybedebilir”

Uzmanlar arasında en dikkat çeken isimlerden Joseph Hall ise kısa süre önce suskunluğunu bozdu. SEC’nin eski çalışanlarından olan ünlü avukat, YouTube yayınında XRP mahkeme sonucu hakkında konuştu. Davis Polk hukuk firmasının ortağı Joseph Hall, XRP için oldukça olumlu açıklamalarda bulundu.

XRP mahkeme sonucu

Joseph Hall

XRP’nin yıllardır piyasada olmasına rağmen SEC’nin adım atmamasına değinen Hall, bunun Ripple‘ın elini güçlendirdiğini belirtti. Hall buna ek olarak SEC için de anlaşmanın en mantıklı çözüm olduğunu belirtti. Böyle bir durumda neredeyse 2 aydır yerinde sayan XRP fiyatı da boğa koşusuna katılabilir ve tüm zamanların rekoruna doğru ilerleyebilir.

XRP İçin İyi Sonuçlar Kapıda

Hall, daha da ileriye giderek SEC’nin bu davayı kaybetmesinin “büyük bir ihtimale sahip olduğunu” vurguladı. Bunun XRP için kesinlikle çok önemli bir gelişme olacağını belirten Hall, menkul kıymet tartışmalarının böylece biteceğini ifade etti.

Tabii ki bunun ünlü avukatın kendi tahmini olduğunu belirtmekte fayda var. XRP için birçok şey ise 22 Şubat tarihindeki duruşmada belli olmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar