X


XRP ABD’de Bir İlke İmza Attı!

XRP, Amerika içerisinde ilk kez resmi evraklarda anıldı.
11:00
13 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, geçtiğimiz günlerde ABD içerisinde ilginç bir ilke imza attı.

ABD Hükümeti, XRP’ye Değindi

Ödeme devi Ripple‘ın piyasaya sürdüğü XRP‘nin adı, resmi ABD hükümeti evraklarında tarihinden bu yana ilk defa geçti. Finansal sektör içerisindeki tüketicileri korumaktan sorumlu olan bağımsız ABD kurumu Consumer Financial Protection Bureau (CFPB), havale işlemleri için koyduğu kurallar arasında güvenli bir liman oluşturmayı teklif etti. CFPB’nin teklifinde bir yıl içerisinde sınırlı sayıda para transferi yapan kurumların regülasyonlara uyum masraflarını düşürmek hedeflenmekte.

CFPB, havale piyasasının inanılmaz değişikliklerden geçtiğini ve bu değişimin sınır ötesi havalelerde ve havale sağlayıcılarında görülen son teknoloji kullanımından kaynaklandığını vurguladı. Evrakta Ripple‘ın dünyaca ünlü ödeme devi SWIFT ile beraber en büyük kurumlardan birisi olduğuna değinilirken, XRP’nin de adına değinildi:

”Hem normal bir ödeme platformu sunan hem de bu tip transferleri yapmak için verimli bir şekilde kullanılabilen kendi sanal para birimi XRP ile sınır ötesi para transferlerini destekleyen Ripple gibi sanal para birimi şirketlerinin büyümesi bu kuralın uygulanmasını zorunlu kıldı…”

CFPB açıklamasının devamında da Ripple ürünlerinin artık bankalar tarafından kullanıldığını ve bankaların bir uluslararası transferi yapmadan önce bile alıcıya tamı tamına ne kadar para gönderebileceğinden emin hale geldiğini ifade etti.

XRP sadece Amerika’da değil aynı zamanda Japonya’da da geçtiğimiz günlerde büyük bir girişim ile anılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER