X


Japon Devi SBI, Kar Paylarını XRP İle Ödeyebilir!

SBI Holdings hissedarlara XRP olarak kar payı dağıtacak.
13:00
7 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Japonya’nın en büyük finansal hizmet firmalarından birisi olan SBI Holdings, yeni ortaya çıkan bir habere göre hissedarların kar paylarını XRP olarak vermeyi düşünüyor. Aynı yöntem aslında firmanın iştiraki MorningStar tarafından da geçtiğimiz tarihlerde hayata geçirilmişti.

MorningStar bütün hissedarlara bu yılın başlarında XRP ile kar payı ödemeye başlamıştı. SBI CEO’su Yoshitaka Kitao o tarihlerde yaptığı açıklamada üst firmanın da aynı yöntemi uygulamayı düşündüğünü vurgulamıştı ve söyledikleri doğru çıktı.

SBI’nin söz konusu programı 2020 yılının Mart ayında başlatacağı tahmin edilmekte. ve CEO Kitao da bunu birinci ağızdan doğruladı. Bağımsız bir finansal yatırım araştırma firması olan MorningStar’ın XRP ile kar payı ödeyeceği bilgisini paylaşması aslında firma için de işleri arttırdı. SBI’nin kripto para borsası SBI VC’ye olan ilgi bu açıklamadan sonra ciddi bir şekilde artış yaşadı.

SBI ve Ripple Ortaklığı Sürüyor

Aslında SBI ve XRP’nin arkasındaki firma Ripple uzun bir süredir ortak konumdalar. SBI Ripple Asya aracılığıyla Asya finans piyasalarında XRP kullanımını teşvik eden SBI, bunu 2016 yılından beri devam ettirmekte.

Buna ek olarak SBI de aynı Ripple gibi kendi blockchain tabanlı bankalar arası ödeme ağını kurmakta ve Ripple’ın desteklediği bu girişim geçtiğimiz aylarda 4 yeni bankanın katılımına ev sahipliği yapmıştı. Görünüşe göre SBI ve Ripple ortaklığı uzun bir süre daha bu şekilde devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar