X


XBT / EUR Haftalık Analiz 22.02.2015

16:00
22 Şubat 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin piyasaları ile ilgili haftalık yorumların yayınlanacağı yazı dizimize XBT / EUR değerlendirmesi ile başlıyoruz. Bundan böyle haftalık piyasa öngörüleri ile karşınızda olacağız.

XBT/EUR günlük fiyat değerlendirmesine göre Ağustos 2014`de başlayan düşüş trendi halen devam etmektedir. Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan yukarı yönlü harekete hacmin eşlik etmemesi bu hareketin yönü hakkında net karar verilememesine neden olmaktadır.

Diğer taraftan gün itibari ile BTC/EUR 20 günlük hareketli ortalamanın üzerine seyretmekte ve 50 günlük ortalamayı 213 EUR ile geçmiş durumdadır. Günü 210 EUR üzerinde kapaması ve takip eden günlerde 50 günlük ortalamanın üzerinde devam etmesi durumunda yukarı yönlü bir hareketin başlayabileceği değerlendirilmesi gerekir.

Ancak son günlerde işlem hacminde yaşanan düşüş bu hareketin uzun soluklu olup olmayacağı hakkında bilgi sağlayabilir. Bu durumda önümüzdeki hafta için 210 seviyesi bize destek oluşturmaktadır. Bu seviyenin üzerinde ve özellikle 50 günlük ortalamanın üzerinde kalması ve hacmin yükselmesi durumunda yukarı yönlü hareketler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Böyle bir durumda Bitcoin fiyatındaki yüksek hareketlilikte düşünüldüğünde ilk hedefin bir önceki tepe noktası olan 245, onun da geçilmesi durumunda 200 günlük ortalama olan 294 direnç noktaları olacaktır.

Aşağıda ise 198 ve bir önceki dip noktası olan 171 seviyeleri destek seviyeleri olarak düşünülebilir. Yukarı yönlü bir hareketin kalıcı olması için 200 ve 50 günlük ortalamalar ve hacim yakından takip edilmelidir.

Screenshot_2

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar