X


Uzmanlar Bitcoin Konusunda Bir Kere Daha Uyardı

Piyasadaki uzmanlar Bitcoin (BTC) fiyatının düşüş yaşayabileceği hususunda kullanıcıları bir kere daha uyardı.
14:00
4 Mayıs 2019

Piyasanın öncü kripto parası Bitcoin (BTC) 3 Mayıs Cuma günü kazandığı ivmenin ardından fiyatını 5.700 doların üzerine taşımayı başarmıştı. Konu hakkındaki haberimize bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu haberin hazırlandığı anda alınan verilere göreyse BTC 5.800 doların üzerinde işlem görüyor. Fiyatlar böylesine yükselmişken topluluktaki bazı uzmanlar kullanıcıları belirli hususlarda uyardı. Bu uzmanlara göre fiyatta geri çekilme yaşanabilir.

Bitcoin Hızlı Yükseldi

Nisan ayında başlayan yukarı yönlü trendin ardından Bitcoin fiyatı oldukça hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Uzmanlar bu artışa dikkat çekerek piyasaya henüz boğaların gelmemiş olabileceğini ve fiyatta düzeltmeler yaşanabileceğini iddia ediyor. Kimilerine göreyse boğa piyasası çoktan başladı ve BTC bir daha bu seviyelerdeki fiyatlara asla geri dönmeyecek. Hangi gruba kulak vermek gerektiğine karar vermek zor olsa da toplulukta tartışılan görüşleri takip etmekte fayda var. CoinTürk ekibi olarak bu tür gelişmeleri siz değerli okurlarımızla düzenli şekilde buluşturuyoruz.

Düşüş Yaşanabilir

Twitter’daki piyasa analistlerinden Magic Poop Cannon adlı kullanıcı, Bitcoin fiyatına dair birçok göstergeyi delil göstererek fiyatın oldukça hızlı bir şekilde yükseldiğini savunuyor ve BTC’de düşüş yaşanabileceğini bildiriyor. Analiste göre düşüşün boyutu %10 seviyesini bulabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Teknik göstergeler açısından Bitcoin fiyatını değerlendiren çok sayıdaki uzman da Magic tarafından ileri sürülen görüşe katılıyor. Bu gruptaki uzmanlara göre önemli teknik göstergelerden çoğu Bitcoin’in aşırı şekilde satın alındığına işaret ediyor. Başka bir deyiş bu göstergeler Bitcoin’in kısa bir süre içerisinde bir düzeltme hareketi yapabileceğinin sinyalini veriyor olabilir. Kullanıcıların bu gerçeği göz önünde bulundurarak hareket etmeleri faydalarına olabilir. Öte yandan topluluktaki uzmanlardan karşıt görüşte olup da fiyatların kısa sürede daha da yükseleceğini savunanlar da bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar