Uzman Analistler XRP Yatırımcılarına Bir Kez Daha Sabır Çağrısında Bulundu

XRP yatırımcıları, SEC ile Ripple arasındaki dava nedeniyle endişeye sahip olsa da uzmanlar sabır çağrısında bulundu.
18:05
13 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi XRP, kripto alanındaki sağlam varlıklardan biri olarak bilinir ve piyasada itibarını kurmuştur. ABD SEC ile bitmeyen sorunlar endeniyle bir süredir manşetlerde yer alan Ripple davası, diğer bir taraftan varlığı piyasada ünlü kılıyor.

Yatırımcıların Dikkat Etmesi Gereken Faktör

XRP yatırımcıları, SEC ile Ripple arasındaki dava nedeniyle endişeye sahip olsa da uzmanlar sabır çağrısında bulundu. XRP, uzun bir simetrik üçgen deseni ile gelecekte olumlu bir çerçeve ortaya koyuyor. XRP, kendisini yükseliş trendinde konumlandırmaya devam ederse, popüler kripto paranın ilk direnç seviyesi 1.44 dolar olabilir. Bu bölgenin belirleyici bir şekilde geçimesi XRP fiyatını kısa sürede 2 dolar bölgesine taşıyabilir.

XRP hakkındaki bu tahmin yatırımcıların ağdaki performansına bağlıdır. XRP mevcut yatırımcılarını ayakta tutabilir ve daha fazlasını davet edebilirse, fiyatını artırma şansı artık tartışma konusu olmaktan çıkacaktır. Bununla birlikte RSI 70 ile 30 aralığındaki seyrini sürdürüyor.

Öte yandan kripto para meraklıları, herhangi bir büyük fiyat değişikliği endişesi duymadan alım satım stratejilerini oluşturabilir. Ancak elbette geri döndürülemeyecek kayıpları önlemek adına hedef kurallarına bağlı kalmak önerilir.

XRP Fiyat Performansı

Popüler kripto para birimi XRP, piyasa değeri açısında kripto piyasasının en büyük sekizinci altcoin’idir. XRP fiyatı, yaklaşık 4 yıl önce 3.84 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. SEC ile Ripple arasındaki dava, birçok kripto para borsasının popüler altcoin’i delist etmesine yol açmıştı.

Olumsuzluk gelişmeler XRP’yi 1 doların altına itmişti. Mevcut piyasa trendi nedeniyle 0.80 dolar seviyelerinde işlem gören XRP, 1 doları aşmak adına mücadelesini koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar