X


Ünlü Türk Tasarımcı Refik Anadol’dan Yatırımcıları Heyecanlandıran Paylaşım!

Ünlü tasarımcı Refik Anadol yaptığı paylaşımla yatırımcıları heyecanlandırdı.
12:45
23 Ocak 2022
Ünlü Tasarımcı Refik Anadol'dan Heyecanlandıran Paylaşım
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarından olan Refik Anadol, bugüne kadar NFT alanında pek çok başarıya imza atarak adından çokça söz ettirdi. Ünlü tasarımcı yaptığı bir paylaşımla airdrop müjdesi verdi.

NFT Koleksiyonerlerine Airdrop Dağıtılacak

Küresel çapta büyük ilgi gören tasarımları ve kaydettiği NFT satışları ile birlikte son dönemlerde adından sık sık bahsettiren sanatçı Refik Anadol, bugüne kadar pek çok başarıya imza attı.

Öyle ki ünlü tasarımcı geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketiyle kurduğu yeni ortaklığı duyurdu.

Buna ek olarak Refik Anadol, geçtiğimiz haftalarda resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile DATALAND isimli yeni Metaverse projesini de açıklamıştı.

Bunlara ek olarak Refik Anadol, geçtiğimiz gün topluluk platformu olan Discord’tan yaptığı bir paylaşım ile NFT koleksiyonerlerine airdrop müjdesi verdi.

Refik Anadol yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

“Gelecek haftaki airdrop için kimler heyecanlı?”

Refik Anadol’un bu paylaşımı yatırımcılar arasında büyük heyecana neden olurken pek çok kişi Airdrop’un yeni duyurulan Dataland token için yapılıp yapılmayacağını merak ediyor.

Refik Anadol Kimdir?

Refik Anadol, 1985 yılında İstanbul’da doğdu. Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça güzel işlere imza atan, sanatını alışık olmadığımız formlarda sunarak etkileyici işlere sahip bir medya sanatçısı, yönetmen ve tasarımcıdır.

Şu an yaşamına ABD’nin Los Angeles eyaletinde devam eden Anadol, sanatın teknolojiyle buluşmasında önemli işlere imza atmaya devam ediyor.

Bununla birlikte Refik Anadol, fotoğraf ve video alanında Lisans ve Bilgi Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesini tamamladı . Anadol, Türkiye’deki eğitiminin ardından, Los Angeles’taki California Üniversitesi’nde Tasarım Medya Sanatları programına katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve burada ikinci bir Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesi aldı. 

Ünlü sanatçı, 3D imkânlarının sınırlarını zorlayarak yapay zekâ, veri bilimi ve makine öğrenmesi teknolojilerinin yardımıyla ortaya dijital bir varlık çıkarıyor. Anadol bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları şu şekilde özetliyor:

“İnsan ve makine arasındaki diyaloğun derinleşebilme ihtimali ya da bir makinenin insana daha önce sormadığı soruları sordurma potansiyeli çok kuvvetli bir anlam içeriyor ve bu ihtimali kuvvetlendiren bir deneyime dönüşüyor ve bu da görünmeyeni görünür kılmaya çabalıyor.“

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar