X

Ünlü İsim Duyurdu: SEC, XRP’den Sonra Bu Altcoinleri Hedef Alacak

Max Keiser, SEC'nin sıradaki hedeflerini açıkladı.
16:47
25 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Max Keiser, ABD’nin finansal regülatörü SEC’nin sadece Ripple’a açtığı dava ile kalmayacağını ve bunun devamının geleceğini belirtti. Kripto para piyasasında birden çok işe yaramaz kripto para birimi olduğunu belirten Keiser, Stellar ve Cardano’nun bunlardan ikisi olduğunu vurguladı.

Sıradakiler Cardano ve Stellar Olacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, hafta başında Ripple’a lisanssız menkul kıymet satışı yüzünden dava açmıştı. Açılan davada Ripple ve kurucularının 1,2 milyar dolarlık menkul kıymet satışı yapmakla suçlanması, XRP fiyatını tahmin edilebileceği gibi dibe çekti.

max keiser

SEC’nin böyle bir adım atması aslında diğer altcoin yatırımcılarını da korkuttu. Ünlü Bitcoin yatırımcısı ve sektörün tanınan ismi Max Keiser ise SEC’nin sıradaki hamlesinin başka altcoinlere yönelik olduğunu vurguladı. Keiser, XRP’nin bu dava öncesinde 0,50 dolar seviyelerinden işlem görürken dava sonrasında 0,21 dolara kadar gerilemesine dikkat çekerek diğer altcoinlerin çok daha fazla düşeceği uyarısında bulundu.

Bitcoin, En Güvenli Kripto Para

Ünlü sunucuya göre bütün bunlardan sağ çıkabilecek tek bir kripto para birimi var ve bu da Bitcoin. Kurumsal yatırımcıların bile şimdiden Bitcoin almaya başladığını belirten Keiser, lider kripto para birimine karşı bir güven ortamı oluştuğunu ve regülatörlerin de bunun farkında olduğunu ifade etti.

Bitcoin fiyatının 30.000 dolar üstüne çıkması ile artık durdurulamayacak hale geleceğini ifade eden Keiser, altcoin yatırımcılarının ise “üzülmeye devam edeceklerini” belirtti. Keiser 2017 yılında toplam piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi ile şimdiki 10 kripto para birimine bakıldığında altcoinlerin yaşadığı değişimin net bir şekilde görülebileceğini ifade etti.

Altcoinlerin Değişimi Sürüyor

Gerçekten de top 10 içerisindeki altcoin değişimi sadece üç yıllık sürede bile net bir şekilde görülebiliyor. Lider kripto para biriminin zirvede oluşu ise yıllardır değişmedi ve yakın bir zamanda da değişmeyecek gibi gözüküyor. Nouriel Roubini kısa süre önce Bitcoin’i yine eleştirip bunun kurumsal bir yatırım olamayacağını belirtse de Bitcoin fiyatı bugün kırdığı rekor ile Roubini’ye karşılık verdi.

Keiser ise önce Cardano, daha sonra Stellar’ın benzer davalar yüzünden gözden düşeceğini belirterek altcoin yatırımcılarına oldukça net bir uyarıda bulunduğunu ve yakında bunun sonuçlarının görüleceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar