X


Ünlü CIO’dan Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Felaket Senaryosu!

Guggenheim CIO'su Scott Minerd'e göre Bitcoin’de dip nokta henüz görülmedi ve bu dip seviye 10.000 dolara kadar derinleşebilir. 
09:46
26 Haziran 2021

Bitcoin fiyatındaki volatil hareketler 19 Mayıs’tan bu yana devam ediyor ve lider kripto para birimi önemli dirençleri aşmak için uzun süredir mücadele ediyor. Bu noktada analistlerin ve uzman isimlerin iki farklı görüşe sahip olduğu görülüyor: Bazı isimler artık bir ayı piyasasında olduğumuzu ifade ederken bazıları 2021 yılı rallisinin henüz bitmediğini dile getiriyor.

Ünlü CIO’dan Felaket Senaryosu

Guggenheim CIO’su Scott Minerd‘e göre, şu anda Bitcoin yatırımcılarının gördüğü düşüş bir fragman ve çok daha büyük bir geri çekilme lider kripto para birimini bekliyor. Minerd yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in 10.000 dolara kadar gerileyeceğini dile getirdi.

CNBC’de dün yaptığı açıklamalar sırasında Minerd, bu düşüş beklentisinin teknik grafiklere dayandığını dile getiriyor. CIO, teknik grafikleri değerlendirdiğinde gerçek dip seviyesinin 10.000 dolar olacağını ifade ediyor. Ancak bu noktada Minerd 10.000 doların çok derin bir seviye olduğunu ve bu sebeple dibin 15.000 dolar ile de görülebileceğini dile getiriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Minerd yaptığı açıklamalarda, yatırımcıların Bitcoin almak ve BTC yatırımı yapmak konusunda zamana ihtiyaçları olduğunu ve acele etmemeleri gerektiğini belirtti.

Gerçekten bazı isimler Bitcoin için dibin görülmediğini ve 24.000 dolara kadar geri çekilmenin yaşanacağını dile getiriyor. Ancak Minerd’ın açıklamaları bir felaket senaryosu gibi görünüyor.

Bir Diğer Farklı Görüş

Bitcoin fiyatı konusunda şu anda her ne kadar bir düşüş yaşansa da analistlerin büyük çoğunluğu 2021 rallisinin henüz bitmediğini ve yaz sonunda yeni yükseliş grafiklerinin görüleceğini dile getiriyor.

Yapılan açıklamalara göre olası bir yeni ralli senaryosunda yaz ayları sakin geçecek ancak Eylül-Kasım arasında yeni bir yükseliş yaşanacak. Asıl ayı piyasasının ise Aralık ayında geleceği düşünülüyor.

Dolayısıyla şu anda piyasada farklı görüşler bulunuyor ve Bitcoin de analistlerin işini pek kolaylaştırıyor gibi görünmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar