X


Ünlü CEO Bitcoin (BTC) İçin Güncel Fiyat Tahmini Paylaştı!

Bitcoin yükselecek mi? Ünlü CEO'nun bu soruya verecek bir cevabı var!
18:15
28 Kasım 2021

Aylık kapanışa günler kala Bitcoin (BTC) 53.500 desteğini yıkıp geçmek için çabalıyor. Fiyat birkaç kez bu bölgeye sarksa da boğalar direnç göstermeye devam ediyor. Peki bu daha ne kadar devam edecek? Celsius’un CEO’u Alex Mashinsky bu konudaki fikrini takipçileriyle paylaştı.

Bitcoin Yükselir Mi?

Piyasaları takip eden yatırımcıların sık sık dillendirdiği soru bu, peki bunun net bir cevabı var mı? Elbette geleceği görmek imkansız, fakat tecrübeli isimlerin tahminleri çoğu zaman yolumuz ışık tutabiliyor. Celsius CEO’su Alex bunlardan biri olabilir ve kısa vadeli beklentileri incelemeye değer.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Twitter hesabından 150 bin takipçisiyle görüşlerini paylaşan Alex, o kadar da karamsar değil.

Bitcoin için 53.000 ve Ethereum’da 4.000 dolar yeniden test edilebilir. Ancak bu rakamlar kısa vadeli dipler olmalı ve Bitcoin buradan 70.000 dolara olan yolculuğunu devam ettirmeli”.

Evet, fiyatta mevcut diplere yakın yeni testler bekliyor ve büyük ihtimalle aylık kapanış ayılara bu fırsatı sunabilir. Eğer BTC, 53.000 doların altına sarkarsa bu durumda senaryo kötüleşebilir.

Bitcoin (BTC) Aylık Kapanış

Son aylık kapanışını 60.000 doların üzerinde yapan Bitcoin, kapanışa günler kala büyük bir mücadele veriyor. Fiyat bugünlerde 53.500 dolara kadar sarkıyor. Üstelik kısa vadeli yatırımcıların oluşturduğu satış baskısı yeni Covid varyantıyla destekleniyor. Küresel piyasalardaki belirsizlik pandemi etkileri tam azalıyor derken işleri tam tersine çevirme noktasına getirdi.

Riskli yatırımlardan kaçış sinyalleri zaten Evergrande kriziyle artmıştı. ABD’nin çılgınlar gibi dolar basması da insanları Bitcoin’e itmiyor. Artan enflasyon kripto paralara büyük bir talep doğuracak derken faiz artırımları gündeme geldi. FED son verdiği sinyallerde Aralık ayında varlık alımlarını azaltabilir. Yatırımcıların daha güvenli limanlara yönelmesi için birçok sebep var, peki Bitcoin bu zorlu süreçten sıyrılıp yeniden 70.000 doları hedefleyebilecek mi?

Analistler bu konuda iyimser ve 48.000 doların altında yeni bir dip oluşmasını beklemiyor. Özellikle geçmiş döngülerle karşılaştırılan güncel grafikler henüz net bir zirvenin oluşmadığını gösteriyor. Asıl sorun fiyatın düşmesi veya çıkmasından ziyade yatırımcıların bitmek bilmeyen pişmanlıklarıdır. Eğer doğru kararları veremiyorsanız fiyatın düşmesi ve çıkması sizin cebinize girecek parayı etkilemez. Fiyat çıkmadan önce satmış ve düşmeden önce almış olursunuz. Tam da bu yüzden kendinize, sadık kalabileceğiniz hedefler belirlemeniz gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar