X


UniSwap Yorum: 1 Haftada Yüzde 50 Artan UNI Artık İlk 10’da!

UNI haftaya iyi bir başlangıç yaptı.
08:00
8 Mart 2021

Merkezsiz borsaların en popülerleri arasında yer alan UniSwap’in yerel kripto para birimi UNI son 1 haftada çok iyi performans sergiledi ve bunun karşılığını almış görünüyor.

UNI İlk Onda

Elde edilen verilere göre UNI son bir hafta içinde %50’nin üzerinde yükseliş performansı sergiledi ve bu performans UNI’ye piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para arasında yer alma şansı kazandırdı.

Yazının yayın hazırlandığı sırada 33,5 dolardan işlem gören UNI 17,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 8. kripto para konumunda bulunuyor. UNI’nin hemen üzerinde son zamanlardan tartışmalı kripto para birimi Ripple (XRP) 21 milyar dolarlık piyasa değeri ile ve hemen altında Litecoin (LTC) 12,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak CoinMarketCap verilerine göre UNI’nin piyasa değeri 4 Mart’ta 24 saat içinde 8,8 milyar dolardan 14,7 milyar dolara çıktı.

UniSwap’in Başarıları

Şubat ayı UniSwap borsası için rekorların kırıldığı bir ay oldu. Şubat ayında işlem hacmi bakımından UniSwap arka arkaya dört rekor kırdı ve son rekoru 31,9 milyar dolar oldu. Bununla birlikte UniSwap’in haftalık yüksek hacimler gördüğü dönem şimdilik son ermiş gibi görünüyor. Çünkü yedi günlük hacim şu anda 6,4 milyar dolar seviyesinde ve geçen hafta bu rakam 8,6 milyar dolar bandındaydı.

UNI Neden Yükseldi?

Bunlara ek olarak UNI’nin sergilediği başarının Uniswap’in V3 yükseltmesinin çok uzakta olmayabileceğine dair artan spekülasyonlardan kaynaklanmış olabileceği düşünülüyor. Yearn Finance geliştiricisi Andre Cronje 4 Mart’ta yaptığı açıklamalarda, Uniswap lider geliştiricisi Hayden Adams’ın sosyal medya faaliyetlerindeki artış olduğunu ve bunun da yeni sürümün çok yakında kullanıcı ile buluşturulacağı anlamına geldiğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar