reklamı kapat

TRON Kurucusu: Daha Yeni Başlıyoruz!

11 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

2018’in 2. çeyreğinin Tron (TRX) topluluğu için birkaç küçük pürüz dışında iyi geçtiğini söyleyebiliriz. 25 Mayıs’ta TronVM, akıllı sözleşmelerin çalışmasını sağlayan Ethereum Virtual Machine ile tamamen uyumlu hale gelecek.

Tron güncellemesi tamamlandığında bütün Ethereum geliştiricileri merkezsiz uygulamalarını (dApp) kolayca Tron ağı üzerine taşıyabilecek. Ek olarak Tron topluluğu uygulamalarını Tron platformuna taşıyan Ethereum geliştiricilerini ödüllendireceğini duyurdu.

Tron ana ağı Odyssey 2.0’ın 31 Mayıs’ta devreye girmesi planlanıyor. Odyssey geliştiricileri kullanıcılara oldukça elverişli ve dengeli bir ağ sunacaklarını belirtiyor. Ayrıca Odyssey ağı işlem ücretleri olmadan çalışabilecek. Tron ana ağı planlamasına göre Odyssey devreye girdikten sonra, 24 Haziran’a kadar test edilecek. Testin sonlanmasının ardından 25 Haziran’da ana ağı oluşturacak iskeletin seçimleri yapılacak.

Diğer yandan Tron ekosistemi içerisinde çalışabilen 20’den fazla startup geliştiriliyor. Geliştirmeler tamamlandığında kullanıcılar ana ağ sürümünü ve seçimleri indirip test edebilecek. Merkezsiz uygulamaların da 25 Mayıs’ta yayımlanması bekleniyor.  Tron kurucusu Justin Sun konuya dair şu açıklamayı yaptı:

Global merkezsiz uygulamalar için yeni bir kripto para ve yapılanmanın kapılarını aralayacağız. Yapılanmamız yeni jenerasyon, ölçeklendirilebilir ve güvenilir olacak. Tron Blockchain’i diğerleriyle yarışabilir ve ana akım haline gelebilir. Ethereum platformunda bir numaraydık. 1 milyondan fazla kullanıcımız var, bu sayı OMG ve EOS’un toplamından daha fazla. Ethereum platformu bizim için sadece başlangıçtı, şimdi sıra asıl bölümde.

TRX token’i sahipleri için Tron internet sitesinden bir uyarı yayımlandı. Uyarıya göre token sahiplerinin token’lerinin ana ağa geçmesi için kripto para borsalarında tutulması gerekiyor. Token’lerini cüzdanlarda tutan yatırımcıların herhangi bir kayıp yaşamamak adına bu token’leri 24 Haziran’a kadar kripto para borsalarına taşımaları öneriliyor.

Kaynak: ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER