reklamı kapat

Tom Lee’nin 2018 Sonu Bitcoin Tahmini

8 Haziran 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Fundstrat Global Advisors’ın ortaklarından Tom Lee, Bloomberg’te kripto paraların geleceği hakkında yorumlarda bulundu.

Röportaj sırasında Lee, Bitcoin’in 2018 sonunda 25.000 dolar olacağını ve 2022 sonuna kadar da 125.000 doları geçeceğini iddia etti.

Peki, Tom Lee’nin bu tahminleri güvenilir mi?

Lee’nin ortağı olduğu Fundstrat, Bitcoin’in bu yıl temmuz ayında büyük bir patlama yaşayacağını öngören bir rapor yayımladı. Rapora göre, “düzeltme hareketlerinin” ardından Bitcoin’in fiyatı 2018’in ikinci yarısında yükselmeye devam edecek.


Yayımladıkları bu raporun ardından Lee, “Bitcoin bu yılın ikinci yarısında daha çok kullanılmaya ve kabul görmeye başlayacak. Bu yüzden fiyatı daha da yükselecek.” yorumunda bulundu.

Ayrıca Tom Lee, en değerli kripto paraların Bitcoin ve Ethereum olduğunu ve yatırımcıların bu iki büyük kripto paraya odaklanması gerektiğini belirtti. Lee’ye göre yatırımcılar bu iki kripto para birimine yatırım yaparsa, uzun vadede çok büyük kazançlar elde edebilir.

Bunun yanında Tom Lee ilk tahminlerinde Bitcoin fiyatının 9.000 doların altına düşmeyeceğini ve 2018’in ilk yarısında 25.000 dolara ulaşacağını şu sözlerle iddia etmişti:

Bitcoin’in en düşük seviyesinin 9.000 dolar olacağını düşünüyoruz. Biz de her girişimci gibi fiyat bu seviyelere düştüğünde yatırım yapacağız.

Ne yazık ki Lee’nin bu tahmini tutmadı ve Bitcoin bu yıl neredeyse 6.000 dolara kadar düştü. Yakın zamanda 8.000 dolara ulaşan Bitcoin yazının hazırlandığı sırada 7.600 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Hepimizin bildiği gibi Bitcoin fiyatı üzerinde kesin tahminlerde bulunmak mümkün değil. Ancak Tom Lee, daha çok yatırımcının kripto para dünyasına gireceğini düşündüğü ve Bitcoin’in en çok tercih edilen kripto para olduğunu bildiği için fiyat tahminlerini sürekli yükseltiyor…

Kaynak: Cryptodaily

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER