X


Time New Bank (TNB) Nedir? Nasıl Çalışır?

TNB, M.I.T platformunun kripto para birimi olarak işlem görüyor...
17:00
28 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Time New Bank, Etherum tabanlı çalışan bir kripto para ve token platformu olarak karşımıza çıkıyor. Platform ile beraber çalışan M.I.T ise bireylere veya şirketlere ait varlıkların değerlemesini sağlayan hassas bir zaman-değer iletim ağı olarak tanımlanıyor.

Time New Bank (TNB) Nedir?

Blockchain teknolojisinden ve dijital kimlikten elde edilen benzersiz avantajlardan faydalanan M.I.T ağı, akıllı sözleşmeler kullanarak dijitalleştirilmiş zaman varlıklarının otomatik yönetimini sağlamayı hedefliyor. Bu yeniliği kolaylaştırmak için, de M.I.T, TNB’yi (Time New Bank), zaman varlıklarının değerini iletmek için tek ödeme token’ı kullanıyor. M.I.T’nin vizyonu, merkezsizliğin, uluslararası alanda çalışmanın, işlem esnekliğinin, fiyat şeffaflığının ve hakların güçlü bir şekilde korunmasının temel ilkelerini içeren bir zaman-değer iletim ağı oluşturmak.

M.I.T, vadeli varlık operatörlerini, yatırımcıları ve aynı zamanda uzun zaman talep eden müşterileri birbirine bağlayan bir platform. Proje, hem platforma güven duyulması hem de tüm sektörün gelişimine yol açması beklenen değeri en üst düzeye çıkarmak için sektörün en iyi uygulamalarını tam olarak entegre etmeyi hedefliyor. MIT platformu, temel Blockchain defteri, MIT zaman varlık platformu (giriş portalı), MIT zaman varlıklarının piyasa sürüldüğü bir platformu (Birincil Piyasa), MIT zaman varlık borsasını (İkincil Piyasa), APP’i ve DAPP’i içeriyor. TNB ise platform ekolojisi içerisinde değer taşıma aracı olarak görev yapıyor.

Time New Bank (TNB) Nasıl Çalışır?

Yapılan açıklamalara göre Time New Bank, ilk uluslararası kişisel halka arz platformu olarak hizmet veriyor. Tanınan ve belirli bir değeri olan hizmetlere sahip olan herkes, M.I.T platformu tarafından sağlanan akıllı sözleşme işlevselliğinin kısıtlamaları dahilinde kişisel token’lar üretebilir ve bir kişisel IPO başlatabilir.

Bunun yanında platformda hem zaman hem yetenekler tokenlaştırılabiliyor. Zamanın metasını oluşturmak ve onu bilimsel algoritma ile bir token’a dönüştürmek, kim  olursa olsun herkesin işlem yapmasını sağlıyor.

Öte yandan dağıtılmış zaman-değer ölçümü de platformda gösteriliyor. M.I.T, Blockchain teknolojisini benimseyerek şeffaf bir piyasa durumunu mümkün kılan bir zaman varlıkları alım satım platformu (İkincil Piyasa) geliştiriyor.

Ayrıca platformda akıllı sözleşmeler ve dijital kimliklerin yanı sıra birden çok uygulama senaryosu da kullanıcılara sunuluyor. Ek olarak M.I.T platformu, platformun geliştirilmesini hızlandırmak ve bunun sürdürülebilir bir şekilde geliştirilmesini teşvik etmek için de bu uygulama senaryolarını kullanıyor.

TNB Nereden Alınır?

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0.0022 dolar seviyesinden işlem gören TNB token’ı Binance ve DragonEx gibi kripto para borsalarından temin edebilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar