X


The Dogefather Paylaşımı Dogecoin’e %20 Artış Getirdi!

Dogecoin bugün Tesla CEO’su Elon Musk’ın The Dogefather paylaşımının ardından yüzde 20’nin üzerinde artış yaşadı.
13:44
28 Nisan 2021

28 Nisan Çarşamba günü Dogecoin (DOGE) fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir başka destekleyici tweet’inden kısa bir süre sonra kripto borsası Binance’te %23’ün üzerinde artış gösterdi.

The Dogefather

Tesla CEO’su Elon Musk’un favori kripto para birimi Dogecoin’in çok beklenen “Saturday Night Live” lansmanının bir parçası olacağı kanıtlanmış gibi görünüyor. Musk Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile “The Dogefather SNL Mayıs 8” ifadelerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Musk’ın “Saturday Night Live”da evsahibi olacağı aslında daha önce de kesinleşmişti. Yapılan açıklamalara göre pop şarkıcısı Miley Cyrus da Tesla CEO’suna konuk olarak katılacak.

Aslında Dogecoin’e ciddi bir destek veren tek isim Elon Musk değil. Son zamanlarda Musk’ın yanı sıra Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da Dogecoin’in önemli yerlere gelmesi için elinden gelen desteği veriyor.

Bu destekler ve benimsenmesinin de artmasının etkisi ile Dogecoin fiyatı 0,009 dolarlık seviyelerden 0,4 dolara kadar yükseldi.

Dogecoin Fiyatı

Dogecoin Musk’ın tweet paylaşımından önce 0,25 dolar bandında işlem görüyordu. Ancak Musk paylaşım yaptıktan sonra fiyat 0,33 dolara kadar yükseldi. Dolayısıyla %20’lik bir artış yaşandı.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Dogecoin fiyatının artması ile birlikte DOGE piyasa hacmi de 3 milyar dolar seviyesine yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar