reklamı kapat

Tether Nasıl Satın Alınır?

En ünlü stablecoin birimi olan Tether, birçok borsadan hızlıca ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.
15:25
27 Temmuz 2020

Özellikle son zamanlarda koronavirüs salgını ile insanların farklı varlık arayışlarına yönelmesi ile Tether popüleratisini arttırdı. Tether’ın (USDT) dolar destekli bir kripto para birimi olması ve stablecoin’ler içinde ilk sırada yer alması da popülerliğini arttıran önmeli bir etkendir.

Tether Coin Nedir?

Dolar ve TL gibi geleneksel para birimlerinin volatilitesi çok düşük olduğu için günlük kullanıma oldukça uygunlar ve tüm dünyada da zaten kullanılıyorlar. Tether da dolar sabitli bir kripto para birimi olduğu için ve stablecoin olarak nitelendirildiği için ekosistemde oldukça popüler.

Tether whitepaper’ında belirtildiği gibi insanlar son yıllarda insanlar farklı varlıklara yöneliyor ve Bitcoin altyapısı itibariyle yeniliğe ayak uydurabilme açısından güçlü olarak nitelendiriliyor.

Geleneksel para birimi destekli Tether’ın ise başlangıçta Omni protokolünde kullanıcıyla buluştuğu ve sonrasında çeşitli Blockchain’lerde hizmet verdiği biliniyor. Dolaşımda bulunan her bir Tether birimi, Hong Kong merkezli Tether Limited tarafından depozitoda tutulan ilgili geleneksel para birimi tarafından bire bir oranında destekleniyor.

Bunun yanında Tether da aynı Bitcoin’de olduğu gibi depolanabiliyor, para transfer aracı olarak kullanılabiliyor ve günlük olarak kullanılabiliyor.

Tether’ın diğer stablecoin’lere göre avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Tether, daha az gelişmiş/test edilmiş bir “altcoin” Blockhain’i yerine Bitcoin Blockchain’inde veya merkezi, özel veritabanlarında çalışan kapalı kaynak yazılımında bulunuyor.
  • USDT tıpkı Bitcoin’ler gibi, yani p2p, anonim, merkezsiz ve kriptografik olarak güvenli bir ortamda kullanılabiliyor.
  • Tether,  borsalar ve cüzdanlarla Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin entegre edilmesi kadar kolay bir şekilde entegre edilebiliyor.
  • USDT , riskleri önemli ölçüde azaltan basit ama etkili bir yapı kullanıyor.
  • Kullanıcılar istedikleri sayıda, hızlı ve çok düşük ücretle satın alım yapabiliyor ve satış işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Tether Satın Al

Dünyanın en popüler stablecoin’lerinden olan Tether’ı birçok kripto para borsası aracılığıyla satın alabilirsiniz. Özellikle Tether bire bir oranında dolar sabitli olduğu için diğer kriptolara göre kafa karışıklığı olmadan çok daha kolay bir şekilde satın alınabilir.

Ancak kripto para birimlerini satın alırken kullanılan sitenin hızlı ve kolay olması kadar güvenilir olması da önem taşıyor. Bu konuda kendini ispatlamış bir borsa olan Binance’den hem hızlı hem kolay hem de kolayca USDT alma işlemi yapılabilir.

Öncelikle Binance’de kayıt işlemi tamamlandıktan sonra “Borsa” kısmından USDT/TRY seçeneğini seçerek TL ile Tether alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt işleminin ardından aşağıda da görülebileceği gibi “Buy USDT” seçeneğinin altındaki bilgileri doldurarak alım emri vermiş olunuyor. Böylece eğer o anda girilen emirde farklı bir kullanıcının satış emri varsa işlem anında gerçekleşiyor. Eğer anlık olarak aynı satış emir girişi bulunmuyorsa da emir girildiğinde işlem gerçekleşmiş oluyor.

USDT Satın Al

Aslında USDT Tether’ın kısa ismi olduğu için Binance’de hem Tether alım işlemi hem de USDT alım işlemi aynı anlama geliyor. Binance’de USDT almak için isterseniz hemen market emrini girerek alım yapılabiliyor ya da güncel fiyatta farklı bir fiyat ile işlem yapmak istemiyorsa emir girişi yaparak otomatik olarak gerçekleşmesi beklenebilir.

Bunların yanı sıra Binance’te sadece TRY ile değil aşağıda da görülebileceği gibi farklı para birimleri ve kripto para birimleri ile de işlem yapılabiliyor. Tabloda görüldüğü gibi istenilen işlem çiftinin yanından “trade” seçeneğini seçerek yukarıdaki gibi market emri ya da emir girişi oluşturulabilir.

Dolayısıyla dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance üzerinden birkaç tık ile kolayca ve en önemlisi güvenilir bir şekilde Tether alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.