X


Telegram Bitcoin’e Giriş Yapıyor: Uygulamayı Yükle ve BTC Kazan

16:22
20 Şubat 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Akıllı cep telefonları ve mobil cihazlar için mesaj programı olan Telegram‘a Bitcoin sistemi entegre edildi. Telegram kullanıcıları, uygulama üzerinde çalışan Telebit adlı eklenti ile adres defterinde yer alan kişilere veya sistem dışı bir adrese Bitcoin transferi yapabiliyor. Telegram şu anda 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve popülaritesi giderek artan bir uygulama, ayrıca şu anda uygulamayı indiren ve Telebit’i kullanan tüm kullanıcılara 0.0005 Bitcoin hediye olarak gönderiliyor. Bu tarz uygulamaların kripto paraların yaygınlaşması konusunda yararlı olacağını düşünüyoruz.

Hediyeyi almak için, Telegram’ı Android veya IOS cihazlar için kurduktan sonra, uygulama içerisinde “Telebit” sözcüğünün search alanından aranması gerekiyor. Sonrasında Telebit’in içerisine “Wallet” mesajı gönderiliyor ve böylece sizin için bir Bitcoin hesabı açılıyor. Mesaj yazıldıktan sonra Telebit anında size dönüş yaparak hem BTC adresinizi hemde 0.0005 BTC’yi gönderiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra adres defterinizde yer alan diğer Telegram kullanıcılarına veya başka bir Bitcoin adresine transfer yapabilirsiniz. Telegram’ı sizin için denedik ve 0.0005 BTC hemen adresimize yüklendi.

Uygulama içerisindeki işlemlerin tamamı mesaj yazılarak gerçekleşiyor, aşağıda işlem yapabilmek için gerekli olan bazı kodları paylaşıyoruz.

“BALANCE” : cüzdanınızdaki Bitcoin miktarını gösterir.

“WALLET” : Bitcoin adresinizi getirir.

“SEND” : Telegram dışındaki başka bir adrese Bitcoin göndermeye yarar. Örnek: send 0.001 abcdefg1233455

“HISTORY” : Yaptığınız son 5 işlemi getirir.

Daha fazla bilgi için Telebit‘i ziyaret edebilirsiniz.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar