X

Tarihte Bir İlk: Kripto Para Borsası Apple Pay İle Anlaştı

Bir kripto para borsası Apple Pay ile ilke imza attı.
17:31
14 Eylül 2020

Teknoloji devi Apple’ın genel olarak kripto para sektörüne yönelik tavrının hiç ama hiç iyi olmadığı bilinen bir gerçek. Apple, daha önce de birçok uygulamayı kendi uygulama mağazasından kaldırmış ve dev kripto para borsası Coinbase bile bundan payına düşeni almıştı.

Apple’ın kripto para sektörüne böylesine düşmanca tavırlarla yaklaşmasına rağmen bir kripto para borsası oldukça ilginç bir başarıya imza attı. Kripto para borsası Coinmama, Apple Pay entegrasyonuna kavuşan ilk kripto para platformu oldu. Şirketin CEO’su Sagi Bakshi konu hakkında yaptığı açıklamada Apple Pay’in de bunu doğruladığını belirtti.

Kripto Para Borsasına Apple Pay Onayı

Apple Pay’in API’si bütün geliştiricilere açık olsa da Coinbase tam anlamıyla entegrasyon elde eden ilk platform oldu. Peki bu ne anlama geliyor? Aslında Coinmama daha önce de Apple Pay ödeme hizmetine sahip olsa da Apple tarafından net bir izin almamıştı.

Şimdi ise direkt olarak Apple Pay’in izni ile beraber Coinmama üzerinden yapılacak ödeme yöntemlerine Visa, Mastercard, SEPA gibi seçeneklerin yanı sıra Apple Pay de eklenmiş oldu. Apple Pay başkan yardımcısı Jennifer Bailey konu hakkında yaptığı açıklamada kripto para sektörünü izlediklerini ve bunun uzun vadede potansiyele sahip olduğunu daha önce de vurgulamıştı.

Coinmama entegrasyonu ise bunun en büyük kanıtlarından birisi gibi gözüküyor. Apple’ın kripto para sektörü yanlısı açıklamalarda bulunması ise bunun ana akım kitlelere ulaşmasını hızlandırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar