X

Tahminleri Tutan Analistin Önemli BTC, ETH, ADA ve Altcoin Tahminleri!

Piyasanın popüler analisti Bitcoin ve altcoin’lerin grafiklerini yorumladı. 
09:51
23 Aralık 2020

Piyasanın popüler analistlerinden Michaël van de Poppe, önümüzdeki günlerde Bitcoin ve altcoin’lerin çizebileceği grafikleri değerlendirdi ve lider kripto para biriminin şu anda çok önemli bir noktada olduğunu dile getirdi.

“Bitcoin Çok Önemli Bir Noktada”

Van de Poppe, Bitcoin kısa vadede 22.300 doların üzerinde kalabildiği sürece önde gelen kripto para biriminin muhtemelen yeni bir tüm zamanlar rekoru kıracağını düşünüyor. Analistin açıklamalarına göre Bitcoin eğer 22.300 dolarlık bölgenin üzerinde kalmayı başarabilirse 2020 yılı bitmeden bir başka rekor seviyeyi görebilir ve fiyat 25.600 dolara kadar yükselebilir.

Grafiklere bakıldığında Bitcoin şu anda analistin hedeflediği seviye olan 22.300 doların üzerinde işlem görüyor ve bir artış grafiği ile devam ettiği görülüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Altcoin’lere gelince, yatırımcı ETH/BTC işlem çiftini yakından takip ettiğini dile getiriyor. Çünkü bu gösterge, altcoin’lerin Bitcoin’e karşı nasıl bir performans göstereceğinin bir işareti olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan Van de Poppe, ETH/BTC paritesinin yükselmesini beklediğini ifade ediyor ve bunun da altcoin’lerde yükselişin habercisi olduğunu dile getiriyor. Bunun yanında analist BTC’nin bir düzeltmesi sonrasında işlem çiftinin ciddi bir yükseliş ivmesi yakalayabileceğini ancak çoğu zaman BTC düzeltmesinin altcoin’lerde daha büyük bir düzeltmeye yol açtığını dile getiriyor.

Buna ek olarak ETH/USD grafiğine baktığında Van de Pope, Ethereum‘un yerel bir zirve yaptıktan sonra büyük olasılıkla ağır bir geri çekilme yaşayacağını söylüyor. Analist konuyla ilgili olarak, “Burada gördüğümüz şey potansiyel bir zirve veya geçici zirvenin oluşması, bu da büyük olasılıkla daha yüksek bir düşüşü göreceğimiz anlamına geliyor.” ifadelerini kullandı.

Altcoin Fiyat Beklentileri

Ethereum ve Bitcoin’in yanı sıra analist diğer çeşitli altcoin’lerle ilgili beklentilerini de paylaştı. Yatırımcı konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Cardano’nun Bitcoin’e karşı son fiyat hareketinin yanı sıra ADA/BTC çiftinin 0,000006 civarında bir dip oluşturduğunu gösteriyor. Analist bu noktadan sonra Cardano’nun yeniden yükselişe geçebileceğini ve yeni bir zirve görmeden geri çekilmeyeceğini düşündüğünü ifade ediyor.

Bunların yanı sıra Van de Poppe, 0.75 dolarlık temel destek seviyesinin üzerine çıkarken şu anda konsolide olduğunu söylediği Swipe hakkında da yorum yapıyor. Swipe’ta 2021 yılının 1. çeyreğinde bir ralli yaşanmasını beklediğini dile getiren analist, fiyatın 2.15 dolara kadar yükselme ihtimali olduğunu belirtti.

Ayrıca analiste göre önümüzdeki günlerde yükselişe geçecek ve şu anda bir dip seviyede bulunan kripto para birimleri arasında VeChain (VET) bulunuyor ve Van de Poppe Ocean Protocol’ün de (OCEAN) şu an için konsolidasyon sürecinde olduğunu dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar