reklamı kapat

Stellar 2019’a Hızlı Girdi

Stellar Ocak 2019 değerlendirme raporu yayımladı.
29 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

‘Ocak 2019 Değerlendirmesi’ başlıklı bir haber bülteni yayımlanan Stellar kripto para topluluğunu ay boyu yaptığı geliştirmeler hakkında bilgilendirdi. Stellar ekosisteminden haberler, geliştirici güncellemeleri, yaklaşan etkinlikler, proje güncellemeleri ve yeni projeler bültenin ana başlıkları.

Ekosistem Haberleri

Stellar’ın ‘AnchorUSD’sine USD entegrasyonu yapıldı. Entegrasyonla birlikte tüm Stellar uygulamaları, kullanıcılarının banka hesabından doğrudan USD yatırıp çekmesine olanak tanıyacak. ‘Stellar Günü‘ de bir başka yenilik olarak kayıtlara geçti. Stellar topluluğu bu günde sosyal medyada ve Keybase’de projeyi herkese anlattı. Ocak ayında Grayscale ve Alpha Point de Stellar Lumens’i (XLM) platformlarına ekledi.

Geliştirici Güncellemeleri

Stellar Geliştirme Vakfı üç kişiyi işe aldı. Graydon Hoare kıdemli geliştirici, Tomer Weller yazılım mühendisi ve Boris Reznikov ortaklıklar direktörü olarak Stellar için çalışmaya başladı.

Geliştirici güncellemelerine gelirsek… Stellar Core 10.1.0 stabilite iyileştirmeleriyle, Horizon 0.15.4 de küçük iyileştirmeler ve düzeltmelerle yayımlandı. Test ağına reset atılma tarihi ise 27 Şubat olarak değiştirildi.

Yeni Projeler

Stellar ekosistemindeki yeni projelerinden satır başları şu şekilde:

  • FactR nakliye ve loıjistik sektörüne Blockchain teknolojisini uyguladı ve IBM Marketplace’de listelendi.
  • Swych, Stellar Blockchain’i üzerinde yeni bir hediye ve alışveriş platformu başlattı.
  • Kuruluş aşamasındaki şirketlerin büyümesine yardımcı olan MouseBelt & Rest Labs Stellar ekosistemine dahil oldu ve ekosistemde işbirliği aramaya başladı.

Tüm bunların yanı sıra Stelar Lumens Biccos ve GOPAX gibi yeni borsalarda listelendi ve kapsam alanını genişletti.

Kaynak: Blokt

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.