Stablecoin’lerde Dikkat Çeken Durum: Kripto Fiyatlarını Etkileyecek Mi?

Popüler kripto para analiz ajansı Santiment yaptığı son açıklamalarda, stablecoin’ler ile ilgili önemli bir gerçeğe dikkat çekti.
16:45
4 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto analiz ajansı Santiment yaptığı son açıklamalarda, nispeten büyük stablecoin sahiplerinin, USDC ya da USDT’den Bitcoin (BTC) ya da Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerine geçiş yapmadığını ifade etti. Buna ek olarak köpek balığı olarak nitelendirilen yatırımcı kesiminin stablecoin biriktirmeye devam ettiği de dile getirildi.

Stablecoin Yatırımcıları Birikim Yapıyor

  • Davranışları bir araştırma nesnesi olarak değerlendirilen stablecoin köpekbalıkları, USDC veya USDT‘de 10.000 ile 100.000 ABD Doları arasında tutan cüzdanlar olarak kabul ediliyor.

  • Santiment yapmış olduğu açıklamalarda, bu yatırımcı grubu, piyasanın kıdemlileri olarak kabul edilebilir ve zengin cüzdanlar yer alıyor. Ancak aynı zaman farklı fonlar ile işleri kendileri için karmaşık hale getirmiyorlar.
  • Ayrıca Son haftalardaki aktif stablecoin birikim davranışının da oldukça depresif bir kripto pazarında istikrar bulma arzusunun bir göstergesi olduğu ifade ediliyor.
  • Son zamanlarda stablecoin likiditesi oldukça önemli gündem konularından birini oluşturuyor. Yeni dijital ekonominin uzmanları ve önde gelen isimleri, stablecoin arzının varlığı veya yokluğu, artması veya azalması konusunda aktif olarak yorum yapıyorlar.
  • Çoğu isim stablecoin’ler oluşan birikimin pozitif bir sinyal olduğunu ifade ediyor.
  • Binance CEO’Su Changpeng Zhao yaptığı açıklamalarda, stablecoin’lerdeki biriken bu miktarın doğru zaman geldiğinde kripto para piyasasında bir katalizör görevi göreceğini düşünüyor.
  • Bunun yanında bazı isimler de bu stablecoin’lerin hiçbir zaman kripto para birimlerine akmayacağını ve daha büyük bir düşüşü tetikleyebileceğini de ifade ediyor.
  • Piyasadaki en büyük stablecoin projelerinden biri olan Tether, üç aylık bir aradan sonra milyar dolarlık hacimlerde USDT basmaya yeniden başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar