Son Dakika: Coinbase’ten 3 Yeni Coin İçin Müjde! Artık Yol Haritasındalar!

Coinbase haftanın sonu yaklaşırken bir bomba daha patlattı. 3 yeni coin'i yol haritasına ekleyerek kullanıcılarını yeniden heyecanlandırdı.
20:21
2 Aralık 2022
Okuma Süresi: 4 Dakika

Coinbase borsası haftanın sonu yaklaşırken 3 coin için yol haritasına eklediğine dair bir tweet paylaştı. Bu durum ne zaman gerçekleşse bu coin’lerde hızlı hareketler görüyoruz. Coinbase bir altcoin hakkında bilgi paylaştığında fiyat grafiklerinde genel olarak uzun, büyük yeşil mumlar oluşuyor. Biraz önce yapılan duyuruya göre üç yeni kripto para, platformunun yol haritasına eklendi.

Hangi Altcoin’ler Yol Haritasında?

Biraz önce yapılan açıklamaya göre Coinbase, Magic (MAGIC), Rocket Pool (RPL) ve Aragon (ANT) için yol haritasına eklendiğiyle ilgili bir tweet paylaşarak gelişmeyi duyurdu. Bu ortamda artık pek de şaşkınlık yaratmayan yukarı yönlü ve hızlı hareketlerin bu coin’lerde görülmesi çok muhtemel olabilir.

Bitcoin fiyatına baktığımızda fiyat 17.000 seviyesini kırmaya çalışıyor. Bu hafta içerisinde yaşanan bir çok olay bir kenara FED tarafından gelen açıklamalar piyasaya biraz olsun nefes aldırmış gibi görünüyor. Tüm bu yaşananlara rağmen Coinbase yol haritası haberlerinin getirdiği fiyat artışı hareketlerinden bu altcoin’lerin de faydalandığını görebiliriz.

Magic (MAGIC)

Eğer biraz MAGIC hakkında konuşacak olursak, Treasure’ın yerel token’ı olarak biliniyor. Treasure, oyunları ve toplulukları hayal gücü, MAGIC ve NFT’ler aracılığıyla birbirine bağlayan merkezi olmayan bir video oyun konsolu olarak tanımlanıyor.

Elde edilen verilere göre MAGIC son 24 saat içerisinde %24’lük bir artış gösterdi. Bu artışın büyük bir bölümü Coinbase tarafından açıklanan yol haritası haberinin ardından geldi. Listelenen diğer 2 altcoin’e göre MAGIC çok daha sert bir yükseliş yaşadı. Fiyat bir anda 0.3631 seviyesinden 0.45 seviyesine kadar yükseldi. Bu hızlı yükselişin nereye kadar gidebileceği ise tüm yatırımcıların takibinde olacakmış gibi görünüyor.

Rocket Pool (RPL)

Rocket Pool, ETH2 stake için %4,33’e varan APR sunan merkezi olmayan bir Ethereum stake havuzu olarak hizmet veriyor. Kullanıcılar, merkezi olmayan düğüm operatörü ağıyla Rocket Pool’a katılabilir veya yalnızca 16 ETH ile kendi düğümlerini çalıştırabilir. İkinci durumda, ETH stake ederek bir komisyon kazanabilir ve RPL teminatı sağlayarak ETH ve ek RPL ödülleri için %6,36’ya varan APR tutarında ek RPL ödülleri kazanabilirler.

Rocket Pool (RPL) fiyatı incelendiğinde görece daha yavaş bir yükseliş gerçekleştirdi. Grafiğe bakıldığında zigzaglı hareketler gerçekleştiren Rocket Pool sadece %4’lük bir artış yaşamış gibi görünüyor. Fiyat şu anda 19.93 dolar seviyelerinde işlem görürken fiyatın nerelere kadar gidebileceği ise belirsizliğini hala koruyor.

Aragon (ANT)

Aragon (ANT), dApp’ler, kriptoprotokoller ve merkezi olmayan otonom organizasyonlar (DAO) oluşturmak ve yönetmek için modüler bir yol sunan Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. ANT ERC-20 token’ı, sahiplerinin Aragon Ağını yönetmesini sağlayacak şekilde yaratıldı.

Coinbase yol haritası haberlerinin ardından gelen yükselişlerin aksine Aragon (ANT) fiyatı anlık bir yükselişin ardından ilginç bir şekilde düşüş yaşadı. Fiyat listeleme haberinin hemen ardından 2 doların üzerine çıkmasına rağmen hızlı bir geri çekilme yaşadı ve 1.95 dolar seviyesine geri döndü ki bu da listeleme haberinin hemen öncesinde sahip olduğu seviyeydi.

Piyasada yaşanılan belirsizliğin Coinbase haberlerleri ardından gelen yükselişlere bile yansımış olabileceğini görüyoruz. Bu durumun ne zamana kadar süreceği ise gerçekten tüm piyasada büyük bir soru işareti olarak tüm yatırımcıların karşısına çıkıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar