X


Solana, Piyasa Gerilemesinin Ardından En Güçlü İyileşmeyi Kaydetti! SOL Neden Yükseliyor?

SOL, 24 saatlik zaman diliminde %40'ın üzerinde yükselerek 30 doların üzerine çıktı.
15:09
23 Haziran 2021

Geçtiğimiz gün lider kripto para Bitcoin’in 28.800 dolara gerilemesi ile tüm piyasa kırmızıya büründü. Birçok yatırımcı panik satışı yaparken büyük oyuncular alımlarına devam etti.

Solana Fiyatı Bir Günde %40 Toparlandı

Bitcoin’in 28.800 dolara gerilemesi birçok altcoin’in %50’ye varan kayıplar görmesine neden oldu. Çin’den gelen kripto yasaklarının tetiklediği düşüşte en popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH), 1.700 dolar desteğine geriledi. XRP, 1.56 dolara kadar düşerken Dogecoin (DOGE) 0.16 dolar seviyesini gördü. Öte yandan Binance Coin (BNB) 252 dolara kadar indi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak korkulan olmadı ve Bitcoin 28.800 dolar seviyesinden yukarı sıçradı. BTC, gün içerisinde 34.400 dolara dokunurken birçok altcoin toparlanma sinyali verdi. ETH, gün içerisinde yaklaşık olarak %6 artarak 2.000 dolara tırmandı. Bununla birlikte Dogecoin 0.21 dolara, XRP ise 0.63 dolara çıkarak yatırımcılarına nefes aldırdı.

Birçok altcoin dün yaşanan geri çekilmenin ardından destek bölgelesinden yukarı hareket etti. Bu kripto paraların içerisinde kısa sürede popülarite kazanmayı başaran Solana (SOL) dikkatleri çeken altcoin olarak kayıtlara geçti. SOL, 24 saatlik zaman diliminde %40’ın üzerinde yükselerek 30 doların üzerine çıktı. Solana, top 20 listesinde en güçlü geri dönüşe imza atan kripto para oldu. En hızlı iyileşen kripto paralardan biri olan Solana, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve 30 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Solana Neden Artıyor?

Solana’nın arkasında olduğu Pyth, veri sağlayıcısı LMAX Digital ile anlaşma sağladı. Bu adım merkezsiz finans (DeFi) projelerine yönelik bir operasyon olarak değerlendiriliyor. Öte yandan Solana ağı, geliştirmeler ve güncellemeler için fon toplamayı sürdürüyor. Son olarak PARISQ turunda Solana 3 milyon doların üzerinde fon sağladı.

Bunun yanı sıra medyaya yansıyan iddialara göre Solana 450 milyon dolarlık fon sağlamak adına büyük bir organizasyon planlıyor. Ancak Solana tarafından bu bilgi henüz doğrulanmadı.

Solana grafiklerine göre 23 dolar seviyelerinde güçlü bir destek hattı inşa eden popüler kripto para, güçlü yükselişini sağlam bir destek seviyesinde ivme yakalayarak gerçekleştirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar