X


Solana Ekosistemindeki 2 Altcoin Uçtu! NFT Coinler!

Yatırımcılar yoğun ilgi gösteriyor. Bu alanda daha fazla projenin ralli yaptığına şahit olabiliriz.
20:12
28 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum rakibi Solana, ölçeklenebilirlik noktasında oldukça başarılı ve bu yüzden yoğun ilgi görüyor. Bununla birlikte ekosisteminde daha fazla başarılı projenin yer aldığını görüyoruz. Bu projede NFT gerçek hayatta aktif olarak kullanılıyor. Çok fazla yatırımcının gerçek hayatına dokunuyor ve muhtemel ilklerden olduğu için yatırımcısına ciddi para da kazandırıyor.

STEPN Token

Kazanmak için hareket eden yaşam tarzı uygulaması STEPN‘in yerel tokenleri, ABD merkezli kripto borsası olan Coinbase’de listeleneceği haberiyle yükselmeye başladı. STEPN’in yönetim tokeni Green Metaverse Token’ın fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %20 artarak 4 doların üzerine çıktı. Bu seviye ATH bölgesi olan 4,50 doların aşılamamasıyla kaybedildi. GMT token yazı hazırlandığı sırada 3,87 dolardan alıcı buluyor.

Benzer şekilde, oyuncuların STEPN’in “NFT Sneakers“ı ile yürüyüş, koşu ve açık havada koştuktan sonra kazandıkları Green Satoshi Token (GST) olarak adlandırılan diğer STEPN tokeni son 24 saatte 6,25 dolara yükseldi. Bu tokenin ATH seviyesi ise 7,2 dolardır. GMT ve GST’nin gün içi rallileri, Mart 2022’nin başlarında başlayan daha geniş bir yükseliş trendinin parçası.

STEPN Benzeri Projeler

Yatırımcılar move-to-earn projelerine STEPN sonrasında yoğun ilgi göstermeye başladı. AVAX ağında benzer bir proje başlatıldı ve yakında NFT satışları yapılmaya başlanacak. Para kazanırken yürüyüş yapan yatırımcılar hem sağlıklarını koruyor hem de ellerindeki birimi bir nevi stake ederek kazançlarını katlayabiliyor. Fakat unutulmaması gereken bir şey var, bu kazanç modeli saadet zinciri dolandırıcıların iştahını kabartacaktır. Doğru ekonomiyi oluşturamayan çok sayıda projenin yakın zamanda yatırımcılarını mağdur ettiğini görebiliriz.

STEPN’in, sattığı NFT ayakkabılardan elde ettiği kazanç GMT tokenlerini yakmak için kullanılıyor. Bunun gibi birkaç madde den dolayı 6 milyarlık arzı olan GMT’nin fiyatının artması bekleniyor. En azından holderların gerçekleşmesini beklediği şey bu ve yaklaşık 40 gün projede aktif zaman geçirenler şimdiden ana paralarını çıkarmayı başardı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar